Home » Zpátky do školy: Naše nejlepší tipy pro zodpovědnější začátek nového školního roku!

Zpátky do školy: Naše nejlepší tipy pro zodpovědnější začátek nového školního roku!

Důležitost zodpovědného začátku nového školního roku

Letní prázdniny se chýlí ke konci a školní tašky se začínají plnit, a proto je čas zamyslet se nad tím, jak začátek nového školního roku udělat co nejudržitelnější a nejzodpovědnější.

Zde je několik tipů, jak začít školní rok šetrně k životnímu prostředí i našim financím.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOOBA•Stylové dekorace (@mooba.cz)

1. Vyberte si ekologické školní potřeby

První věcí, kterou je třeba udělat pro zodpovědný začátek nového školního roku, je výběr ekologických školních potřeb. Proč místo obvyklého seznamu nových pomůcek znovu nepoužít staré potřeby, kdykoli je to možné?

Navíc v mnoha obchodech jsou dnes k dostání tužky, sešity, pera a lepidla vyrobené z recyklovaných materiálů nebo z odpovědně obhospodařovaných lesů.

2. Nakupujte z druhé ruky

Druhým tipem, jak se vrátit do školy zodpovědně, je rozhodnout se pro výrobky z druhé ruky. Ať už se jedná o oblečení, batohy nebo školní učebnice, mnoho věcí lze použít znovu. Nejenže tím snížíte množství odpadu, ale také ušetříte peníze.

Přečtěte si také  Jak můžete pravidelně dezodorizovat matrace a odstraňovat pachy vlhkosti a potu?

3. Osvojte si třídění a recyklaci

Dalším zásadním aspektem ekologicky šetrného návratu do školy je třídění a recyklace odpadu. Ujistěte se, že jste dětské soupravy vybavili krabičkami na odpad z ořezávátek, a naučte je třídit odpad. U svačiny na desátou hodinu volte opakovaně použitelné obaly nebo žádné obaly.

4. Podporovat cestování na měkko

Volba měkkého cestování je dalším způsobem, jak učinit období návratu do školy zodpovědnějším. Povzbuzujte děti, aby využívaly ekologičtější způsoby dopravy, jako je jízda na kole, chůze nebo veřejná doprava.

5. Podporujte zodpovědnou spotřebu

V neposlední řadě věnujte svým dětem čas a informujte je o důležitosti odpovědné spotřeby. Vysvětlete jim, proč je lepší kupovat věci z druhé ruky nebo ekologické potřeby a jak tato rozhodnutí pomáhají chránit naše životní prostředí.

Dodržováním těchto tipů můžete přispět k tomu, aby byl nadcházející školní rok ekologičtější a zodpovědnější. Nejenže tyto kroky prospějí planetě, ale mohou také pomoci vštípit budoucím dospělým důležité hodnoty.

Přečtěte si také  Vizuální úkol: Najdi zebru ukrytou mezi tygry!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.