Home » Zjistěte, jak připravit libanonský tabbouleh!

Zjistěte, jak připravit libanonský tabbouleh!

Tradiční libanonský recept: tabbouleh! Směs jednoduchých a chutných ingrediencí, která potěší vaše chuťové pohárky. Postupujte podle našeho receptu krok za krokem a připravte si tento pokrm během chvilky.

Ingredience pro 4 osoby

100 g pšeničné krupice
200 ml olivového oleje
2 citrony (šťáva)
1 okurka
1 cibule
1 červená paprika
2 rajčata
80 g vařené cizrny
60 g nasekané čerstvé petrželky
60 g nasekané čerstvé máty
sůl a pepř podle chuti

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Annette (@chopin_ann)

Fáze přípravy

1. Krupici vařte ve velkém množství vroucí osolené vody asi 10 minut. Scedíme a propláchneme studenou vodou. Odstavte stranou.
2. V misce smíchejte olivový olej, citronovou šťávu, sůl a pepř. Dobře promíchejte.
3. Okurku, cibuli, papriku a rajčata nakrájejte na malé kostičky a přidejte k předchozí přípravě. Dobře promíchejte.
4. Přidejte krupici, cizrnu, nasekanou petrželku a mátu a znovu promíchejte, dokud nezískáte hladkou a homogenní konzistenci.
5. Podávejte při pokojové teplotě nebo před konzumací uložte do chladničky.

Přečtěte si také  Zjistěte, jak připravit vynikající domácí focacciu!

Původ libanonského receptu tabbouleh

Libanonský tabbouleh je velmi starý pokrm, který vznikl na Blízkém východě před několika staletími. Skládá se především z drcených pšeničných zrn, čerstvých bylinek, olivového oleje a citronové šťávy. Tento vegetariánský recept je považován za tradiční libanonský pokrm a je velmi oblíbený na celém Blízkém východě i mimo něj.

Přesný původ libanonského tabbouleh není jasný, ale je známo, že je velmi starý. Kdysi se z drcených pšeničných zrn připravoval pokrm, který se mohl podávat samostatně nebo se zeleninou či rybami. Předpokládá se, že libanonský tabbouleh se vyvinul ze starých receptů, které pocházejí z dob prvních zemědělců v regionu.

Dnes je libanonský tabbouleh jedním z nejoblíbenějších pokrmů podávaných v celé oblasti. Je chutné, zdravé a snadno se připravuje. Je považován za typický recept libanonské kuchyně a stal se velmi oblíbeným po celém světě.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.