Home » Zde je několik jednoduchých domácích tipů, díky kterým budou vaše křišťálové sklenice zářit.

Zde je několik jednoduchých domácích tipů, díky kterým budou vaše křišťálové sklenice zářit.

Máte křišťálové sklenice, které vypadají matně a bez života? Nezoufejte! Existují jednoduché domácí způsoby, jak křišťálové sklenice rozzářit a vrátit jim jejich původní lesk.

V tomto článku vám ukážeme několik snadných a levných způsobů, jak jim dodat ještě lepší vzhled.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par The table Mona (@thetable.mona)

Použití vody a octa

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob čištění oken je smíchat stejný díl vody a bílého octa. Tento roztok je velmi levný, šetrný k životnímu prostředí a složky nepoškodí okno.

Vezměte měkký hadřík a namočte jej do směsi vody a octa. Hadříkem okna otřete, abyste odstranili skvrny a šmouhy. Pro dosažení nejlepších výsledků postup opakujte, dokud nebude povrch zcela čistý.

Další možností je zakoupit přípravek speciálně určený k čištění oken. Najdete ho v každém obchodě pro kutily nebo na internetu.

Přečtěte si také  Jak se připravuje a používá kopřivový purin?

Ujistěte se však, že přípravek není abrazivní. Doporučujeme vyhnout se přípravkům obsahujícím abrazivní látky, protože mohou poškodit povrchovou úpravu vašich oken.

Čistěte měkkým hadříkem

Pro důkladné vyčištění oken je vhodné použít spíše měkký hadřík než abrazivní přípravek. K odstranění odolných skvrn jej můžete navlhčit vodou s octem.

Je také možné použít přípravek speciálně určený k čištění oken, ale vyhněte se abrazivním přípravkům, protože mohou způsobit poškrábání a další poškození povrchu vašich oken. Dbejte na pečlivé čištění oken, abyste předešli vzniku stop a škrábanců.

Použijte čisticí prostředek na sklo

K čištění oken a skleněných povrchů je vhodné použít speciální čisticí prostředek na sklo. Na trhu existuje několik roztoků a je důležité vybrat si přípravek, který je vhodný pro čištěný povrch. Je možné :

  • Zvolit koncentrovaný přípravek, který se ředí ve vodě.
  • použít tekutý přípravek připravený k použití
  • zvolit speciální sprej na okna
Přečtěte si také  Jak vyrobit domácí hnojivo pro bohaté kvetení?

Tyto výrobky jsou obzvláště účinné a umožňují získat bezvadný povrch beze šmouh. Po výběru výrobku je důležité dodržovat návod k použití. Obecně platí, že k aplikaci přípravku a otření oken a skleněných ploch postačí obyčejná vlhká houba.
Vždy je třeba se vyhnout abrazivním přípravkům, protože mohou poškodit skleněný povrch a zanechat nežádoucí stopy.

Vyhněte se abrazivním přípravkům

Při čištění oken je důležité používat jemné přípravky, které nejsou abrazivní. Použití měkkého hadříku a roztoku vody a octa však může být ekonomičtější a ekologičtější alternativou k čisticímu prostředku na okna.

Okna můžete také posypat jedlou sodou nebo solí na vlhkou houbičku, aby se leskla. Raději se však vyhněte abrazivním prostředkům, protože mohou poškodit povrch oken a způsobit jejich matnost. Důležité je důkladně vyčistit prostor, aby zůstal krásný a lesklý.

Pomocí těchto jednoduchých domácích tipů je možné udržet křišťálová skla čistá a lesklá. K údržbě a udržení lesku křišťálových skel můžete použít bílý ocet, jemné mýdlo a specializované čisticí prostředky.

Přečtěte si také  Vizuální test: Dokážete najít skrytou záložku na tomto obrázku za 30 sekund?

Pokud věnujete čas pravidelné údržbě křišťálových sklenic, budete se moci těšit z jejich krásy a lesku po mnoho let.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.