Home » Začněte se zeleninovou zahradou v březnu! Nyní je čas zasít a zasadit zeleninu!

Začněte se zeleninovou zahradou v březnu! Nyní je čas zasít a zasadit zeleninu!

S příchodem jara se všichni těšíme na spojení s přírodou a pěstování vlastní zeleninové zahrádky.

Pokud chcete v březnu založit zeleninovou zahrádku, jste na správném místě! V tomto článku vám vysvětlíme kroky, které je třeba učinit, abyste mohli začít sázet a vysévat zeleninu na své zahradě.

Najdete zde tipy, jak v březnu založit zeleninovou zahradu a dosáhnout co nejlepších výsledků. Jste tedy připraveni začít pěstovat?

Příprava zeleninové zahrady na jaro

Jaro je vhodným obdobím pro údržbu zeleninové zahrady a její přípravu na teplejší období. Prvním krokem je zajištění dobré drenáže pomocí malých kamenů nebo oblázků.

Když je plocha připravena, můžete začít s odstraňováním plevele a nečistot. Poté půdu zpracujte motyčkou, dokud nebude kyprá a provzdušněná.

Důležité je také okopávat půdu kolem rostlin, aby mohly lépe dýchat a přijímat živiny. Jakmile je půda připravena, můžete si objednat semena pro výsadbu zeleniny.

Budete je muset zasadit do správné hloubky a pečovat o ně pravidelným zaléváním. Budete také muset dávat pozor na škůdce a choroby, které mohou vaše rostliny napadnout.

Přečtěte si také  Tři znamení zvěrokruhu, která by mohla být na začátku června 2023 povýšena!

Výhody zeleninové zahrady v březnu

Jaro je ideální dobou pro zahájení výsadby a pěstování zeleniny na zahradě. Březen je ideálním obdobím pro čerpání výhod, protože dny jsou delší a teplejší.

Zelenina tak roste rychleji a přináší lepší výsledky. Pěstování zeleniny na zahradě v březnu může mít i nutriční přínos, protože je to jedno z nejlepších období pro pěstování čerstvých produktů a zdravou a vyváženou stravu.

Kromě toho pěstování vlastní zeleniny také zvýší vaši osobní spokojenost a dodá vám pocit spojení s přírodou.

V neposlední řadě je důležité poznamenat, že pěstování zeleniny na zahradě může být skvělou aktivitou pro relaxaci a trávení času na čerstvém vzduchu.

Jakou zeleninu vysadit a zasít v březnu?

V březnu jsou dny delší a začíná se oteplovat, takže je ideální čas začít připravovat zahradu na jaro. Je to vhodná doba pro výsadbu a výsev zeleniny. Zde je seznam zeleniny, kterou lze sázet a vysévat v březnu:

  • Hlávkový salát,
  • Cibule,
  • Mrkev,
  • Salát jehněčí,
  • ředkvičky,
  • rajčata,
  • pórek,
  • Fazole,
  • květák.
Přečtěte si také  Matematický hlavolam: otestujte své IQ a vyřešte tento hlavolam přesunutím jedné zápalky za méně než 10 sekund.

Pokud nevíte, jak pěstovat vlastní zeleninu, neváhejte se poradit s odborníkem nebo s knihou o zahradničení. Je důležité se před výsadbou nebo výsevem zeleniny na zahradě dobře informovat.

Jak udržovat a pěstovat zeleninovou zahradu?

Údržba a pěstování zeleninové zahrady vyžaduje řadu postupů, které vám pomohou vypěstovat velkou, zdravou a chutnou úrodu.

Jednou z prvních věcí, kterou je třeba zvážit, je půda, která musí být dostatečně hluboká pro kořeny zeleniny.

Důležité jsou také rozestupy mezi řádky zeleniny, které umožňují volnou cirkulaci vzduchu a zabraňují šíření chorob a škůdců.

Dobrým zvykem je zahradu pravidelně plevelit, aby plevel nesoutěžil se zeleninou o výživu a vláhu. Pro udržení půdy bohaté na živiny je důležité hnojit kompostem bohatým na dusík nebo dobře rozloženým hnojem.

Kromě toho je mulčování půdy dalším vynikajícím způsobem, jak zachovat vláhu a zlepšit její kvalitu. Pomáhá také udržovat stálou teplotu půdy a zkracuje čas strávený pletím.

Dalším důležitým aspektem údržby zeleninové zahrady je zalévání. Zalévání je účinnější, pokud se provádí u základny rostlin, nikoliv u jejich vrcholu. Proto je důležité vyhloubit na povrchu půdy brázdy, aby voda snáze pronikala ke kořenům.

Přečtěte si také  Pokuste se najít chybějící číslo, abyste dokázali, že máte skutečné intelektuální schopnosti.

Důležité je také zalévat hloubkově a ne příliš často, protože to může způsobit přerůstání rostlin a větší náchylnost listů k chorobám a škůdcům.

Jakmile zeleninovou zahradu úspěšně vypěstujete, můžete ji chránit před škůdci instalací sítí proti hmyzu.

Výsev a výsadba zeleniny v březnu může být výzvou, ale se správnými radami můžete dosáhnout dobrých výsledků po celý rok.

Je to skvělý způsob, jak rozvíjet své zahradnické dovednosti a jíst čerstvé produkty.

Dodržením základních kroků budete moci brzy sklízet plody své práce a pochutnávat si na čerstvé zelenině, kterou jste si vypěstovali na vlastní zahrádce.

Jsme mladá média a potřebujeme vaši pomoc. Podpořte nás sdílením tohoto článku na svých sociálních sítích, pomůžete tím našemu malému týmu nadšenců.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.