Home » Vyzkoušejte si své schopnosti při řešení tohoto matematického hlavolamu do 10 sekund. Zvládnou to jen ti s nejvyšším IQ

Vyzkoušejte si své schopnosti při řešení tohoto matematického hlavolamu do 10 sekund. Zvládnou to jen ti s nejvyšším IQ

Dnešní test je určen pro milovníky matematiky a logických her. Kromě zábavy slouží tento matematický úkol také k otestování vašeho inteligenčního kvocientu. Tento hlavolam je velmi snadný na vyřešení, vyžaduje jen dobré soustředění s dávkou logiky.

Úvod do matematické výzvy

Matematické výzvy jsou velmi oblíbené, protože jsou zábavné a kognitivně stimulující. Jsou určeny k procvičování paměti a logického myšlení.

Řešení těchto hádanek může být skvělým způsobem, jak si zdokonalit své schopnosti řešit každodenní problémy.

© Truhlarstvi jablonec

Následující hádanka představuje matematickou výzvu v podobě několika rovnic, mezi nimiž je například jeden lev přičtený ke dvěma tygrům rovná se 45. Tygr odečtený od lva se rovná 15 a lev vynásobený tygrem se rovná 100.

Vaším úkolem je odvodit hodnoty spojené s tygrem a lvem. Aby byl test ještě napínavější, máte na nalezení řešení 10 sekund.

Přečtěte si také  Matematický úkol: Dokážete vyřešit tento problém za 15 sekund?

Neváhejte a před pokusem o vyřešení hádanky si vytvořte co nejlepší podmínky. Umístěte se na klidné místo, kde se můžete soustředit. Odstraňte všechny zdroje rozptýlení a rozrušení, které by mohly překážet. Nezapomeňte si změřit čas, abyste zjistili, zda jste hádanku vyřešili ve stanoveném čase.

Odpovězte na matematickou výzvu

Podařilo se vám vyřešit matematický úkol? Pokud se vám to podařilo, můžete být na sebe hrdí. Máte působivé schopnosti a patříte k lidem s vysokým inteligenčním kvocientem. Čekají na vás další, ještě těžší hádanky, které ještě více zdokonalí vaše intelektuální schopnosti.

Odpověď na tuto matematickou hádanku je hned. Pokud se jeden lev přičte ke dvěma tygrům, je to 45, znamená to, že hodnota dvou tygrů je 40. Podle této logiky je pak hodnota jednoho lva rovna 5.

Nahrazením každého zvířete jeho příslušnou hodnotou získáme :

  • První řádek: 5 + 20 + 20 = 45,
  • Druhý řádek: 20 -5 = 15,
  • Třetí řádek: 20 x 5 = 100.
Přečtěte si také  Matematický úkol: Vyřešte rovnici za méně než 60 sekund přesunutím pouze dvou zápalek.

Nenechte se odradit, pokud se vám nepodařilo najít správnou odpověď. Potřebujete jen trochu cviku, abyste si zvykli řešit tento druh IQ testu. Vždy si můžete vyzkoušet jiné, jednodušší matematické úkoly nebo úplně jiné hádanky, abyste si zdokonalili své dovednosti.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.