Home » Test soustředění: Dokažte, že jste génius. Vyřešte rovnice s rychlým občerstvením v rekordním čase!

Test soustředění: Dokažte, že jste génius. Vyřešte rovnice s rychlým občerstvením v rekordním čase!

Pokud vás matematika příliš nebaví, našli jsme způsob, jak se s čísly pobavit: matematické hádanky! S tímto IQ testem si můžete otestovat své schopnosti soustředění a logiky pomocí zábavných matematických hádanek.

Vizuální test: „Najděte hodnoty neznámých v rovnicích“.

Tento test postřehu a matematické logiky vám umožní zjistit, jak jste chytří a jak rychle vaše mysl analyzuje problém s čísly.

Kromě toho, že je tento inteligenční test zábavný, poskytuje účinný způsob, jak stimulovat svůj mozek! Neexistuje nic zábavnějšího pro váš volný čas. Jste připraveni? Tady je to, co musíte dnes vyřešit.

Na obrázku níže máte čtyři rovnice, jejichž neznámými jsou rychlá jídla. Vaším úkolem je najít hodnotu pizzy, která má o jeden kousek méně. Podaří se vám to? Chcete-li vyhrát, musíte se co nejvíce soustředit, protože tento IQ test není tak snadný, jak vypadá.

Přečtěte si také  Test osobnosti: to, co vidíte jako první, odhalí skrytou stránku vaší povahy!
© Truhlarstvi jablonec

 

Můžete spustit stopky a změřit, jak rychle váš mozek zvládne vyřešit tuto mozkovou výzvu.

IQ test: správná odpověď

Níže vám prozradíme, jaká je správná odpověď na tuto matematickou hádanku a jak se k ní dostat pomocí správného matematického uvažování.

Řešení

Hodnota pizzy, která má o jeden kousek méně, je 10. Zde je návod, jak vyřešit tento IQ test.

První rovnice udává hodnotu jednoho džusu: 18 = součet 3 džusů, tedy 6 + 6 + 6 = 18, takže hodnota jednoho džusu = 6.

Druhá rovnice vede k hodnotě hamburgeru: 12 = 2 hamburgery + džus = 2 (hodnota hamburgeru) + 6. Pak dostaneme burger = 3 tak, že: 6 + 3 + 3 = 12.

Třetí rovnice vede k hodnotě hranolků: 11 = burger + 4 hranolky = 3 + 2 (hodnota hranolků), takže 2 hranolky = 4 a krabice hranolků = 2.

A konečně pomocí poslední rovnice získáte hodnotu celé pizzy takto:

6 + 3 x 2 = 12.

Protože však hledáme hodnotu pizzy s jedním plátkem méně, odečtete pak hodnotu jednoho plátku pizzy, která je 12 / 6 = 2, protože plátků je celkem 6. V tomto případě se jedná o hodnotu pizzy, která je o jeden plátek menší než hodnota pizzy. Odpověď je tedy 10.

Přečtěte si také  Které šaty se vám líbí nejvíce? Tento test osobnosti odhalí, jak moc jste nezávislí.
© Truhlarstvi jablonec

 

Pokud jste tento test IQ zvládli, gratulujeme vám! Jste opravdu inteligentní člověk. Jste také všímaví a vnímaví.

Pokud jste naopak neuspěli, nedělejte si starosti. Potřebujete jen více trénovat mozek.

Neváhejte a sdílejte tento test inteligence se svými přáteli a rodinou a navštivte naše webové stránky, kde najdete další matematické výzvy!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.