Home » Sucho: nezalévejte zahradu v těchto oblastech

Sucho: nezalévejte zahradu v těchto oblastech

Pokud máte zahradu, pak víte, že zalévání je důležitou součástí její údržby.

Pokud však žijete v některých okresech, je možné, že budete muset v souvislosti s hrozícím suchem přijmout zvláštní opatření týkající se zalévání.

V tomto článku se budeme zabývat tipy, jak udržet zahradu zdravou a kvetoucí i v období sucha v určitých okresech. Bez dalších okolků se tedy pusťme do práce!

Oddělení postižená suchem

Sucho je přírodní jev, který nastává, když jsou srážky nižší, než se očekávalo, a nemohou kompenzovat výpar.

Suchem jsou nejvíce postiženy jihovýchod Francie, jihozápad a oblast Středomoří. Postiženo je však také mnoho departementů, zejména v Okcitánii a Provence-Alpy-Azurové pobřeží.

Sucho může mít negativní dopady na zemědělství, lesy a mokřady. Může vést ke snížení zemědělských výnosů nebo k lesním požárům.

Sucho ovlivňuje také soukromé zahrady a veřejnou zeleň. Rostliny jsou rychle stresovány a mohou odumřít, pokud nemají dostatek vody.

Naštěstí existují způsoby, jak se o zahradu starat bez zalévání. Alternativy k zalévání lze realizovat tak, abyste šetřili zahradu a vodu a zároveň si zachovali krásnou zahradu.

Přečtěte si také  Tato tři znamení zvěrokruhu jsou nejvíce altruistická!

Jak pečovat o zahradu bez zalévání

V důsledku sucha v mnoha částech Francie jsou zahrady zaplaveny omezeními v používání vody. Je proto důležité, abyste se naučili, jak pečovat o zahradu bez zalévání.

Začněte tím, že odstraníte plevel a listí. K úplnému odstranění plevele použijte přípravek na hubení plevele, ale nezapomeňte si přečíst návod a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Dále si dejte pozor na hmyz a škůdce, kteří mohou rostlinám uškodit. Používejte ekologické přípravky, abyste zajistili, že nebudou poškozeny chemickými látkami.

Dalším způsobem péče o zahradu bez zalévání je použití plachet nebo krytů, které chrání rostliny před slunečními paprsky a udržují půdu vlhkou.

Můžete také vysadit rostliny, které potřebují méně vody, což znamená, že mohou přežít s omezeným množstvím dostupné vody.

V neposlední řadě můžete půdu pravidelně mulčovat, abyste snížili odpařování a udrželi půdu v chladu.

Alternativy k zalévání, které šetří vaši zahradu

Zahradničení je velmi důležitá a náročná činnost. Ačkoli je zalévání hlavním způsobem, jak zajistit rostlinám vodu, existuje mnoho alternativ, které lze použít k záchraně zahrady v době sucha. Mezi tyto alternativy patří např:

  • Mulčování, což jsou malé kousky organického nebo minerálního materiálu rozprostřené po půdě, které zlepšují odtok vody a zadržují vlhkost.
  • Zavlažovací systémy, které lze instalovat v různých částech zahrady a které jsou navrženy tak, aby automaticky zavlažovaly rostliny.
  • Použití hadice, kterou lze použít k přímému zalévání rostlin, aniž by bylo nutné zalévat celý trávník.
  • Výsadba původních rostlin, které jsou lépe přizpůsobeny místním klimatickým podmínkám.
Přečtěte si také  Jaké práce mohu na zahradě provádět v červnu?

Dodržováním těchto technik můžete udržet zahradu zdravou a snížit spotřebu vody.

Před přijetím jakýchkoli drastických opatření je však vždy lepší vyhledat odbornou radu.

Co se stane, když stejně zavodníte?

Důsledky zalévání v období sucha mohou být katastrofální. Je nutné si uvědomit, že rostliny, které byly vystaveny suchým podmínkám, si vyvinuly dlouhodobou odolnost vůči suchu.

Zaléváním rostlinám tuto schopnost odebíráte a vystavujete je pozdějšímu riziku. Kořenový systém navíc není dostatečně silný, aby odolal vodě, která se může nahromadit. To může vést k poškození kořenů a předčasnému úhynu rostlin.

Kromě toho může zalévání v období sucha vést ke stresu vodních zdrojů. Hladiny vodních nádrží mohou rychle klesat, což může způsobit problémy se zásobováním měst a obcí. V neposlední řadě může nadměrná spotřeba vody během sucha způsobit také ekologické a environmentální problémy.

Přečtěte si také  Vizuální test: Najděte chybějící část této krychle promítáním myšlenek do prostoru!

Je důležité zvážit opatření proti suchu a uvědomit si rizika spojená s nesprávným zavlažováním. Proto se doporučuje nezalévat zahrady v departementech, které jsou postiženy suchem.

Je však možné podpořit zadržování vody v půdě, aby zahrada netrpěla nepříznivými účinky sucha. Přijetím těchto opatření je možné udržet zelenou a zdravou zahradu i přes nedostatek vody.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.