Home » Snadný nepečený citronový koláč, lahodný recept šetřící elektřinu!

Snadný nepečený citronový koláč, lahodný recept šetřící elektřinu!

Pokud hledáte rychlý a snadný recept na lahodný dezert, tento nepečený citronový koláč je přesně to, co potřebujete! Je připraven jen z několika málo ingrediencí, je hotový během chvilky a potěší celou rodinu. A navíc ušetříte za elektřinu!

Ingredience pro 4 osoby

200 g suchých sušenek (malé máslové)
100 g rozpuštěného másla
4 vejce
200 g cukru
150 ml citronové šťávy
2 lžíce citronové kůry
5 g soli

Postup přípravy

1. V míse smíchejte rozpuštěné máslo se sušenkami, až se dobře obalí.
2. Získanou směs rozetřete na dno koláčové formy a zarovnejte ji polévkovou lžící. Odložíme na chladné místo.
3. V samostatné míse vyšlehejte vejce s cukrem do světlé pěny. Poté přidáme citronovou šťávu, citronovou kůru a sůl a dobře promícháme.
4. 4. Směs nalijte na koláčový základ a povrch rovnoměrně rozetřete.
5. Před podáváním citronového koláče bez pečení jej uložte alespoň na 4 hodiny do chladničky.

 

Přečtěte si také  Objevte recept na sicilské arancini, lahodné plněné rýžové kuličky.

Původ citronového koláče

Citronový koláč je velmi oblíbený recept, jehož historie sahá několik století do minulosti. Původní verzi tohoto receptu vytvořil francouzský pekař v 19. století. Pracoval s čerstvými citrony a vytvořil těsto z másla a cukru. Poté smíchal citronovou šťávu s cukrem, smetanou a vejci a vytvořil náplň. Nakonec do náplně přidal kousky citronu a kůru, aby dodal koláči více chuti.

Od té doby se recept zdokonaloval a upravoval, ale základní ingredience zůstaly stejné. Citronový koláč je nyní velmi oblíbený a často se podává jako dezert nebo svačina.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.