Home » Proč sázet fazole kolem rajčat?

Proč sázet fazole kolem rajčat?

Pokud hledáte nové způsoby, jak vylepšit svou zahradu, může být výsadba fazolí vedle rajčat vynikajícím nápadem.

Tato prastará praxe vám umožní využít výhod fazolí i rajčat a zlepšit kvalitu vaší zahrady.

V tomto průvodci vám podrobně vysvětlíme, proč je výsadba fazolí vedle rajčat dobrým nápadem a jak na to.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Smith (@myallotmentatnewport)

Výhody fazolí pro rajčata

Fazole jsou pro rajčata vynikajícím zdrojem živin. Dodávají rajčatům potřebné bílkoviny, draslík a minerální látky.

Navíc rajčata těží z antioxidačních a antioxidačních vlastností obsažených ve fazolích. Fazole navíc mohou pomoci stimulovat růst rajčat tím, že zabraňují hromadění nečistot a dalších škodlivých látek v půdě.

Fazole také pomáhají vázat dusík v půdě a zlepšují její nutriční vlastnosti, což je pro rajčata prospěšné. V neposlední řadě jejich přítomnost přispívá k biodiverzitě na zahradě tím, že poskytují prostředí pro užitečný hmyz, jako jsou včely, motýli a vážky.

Přečtěte si také  Test osobnosti: srdce, které si vyberete, odhalí vaši schopnost zvládat problémy

Přínosná kombinace fazolí a rajčat

Fazole a rajčata jsou dvě velmi dobře se doplňující zeleniny, které tvoří skvělou kombinaci. Jsou bohaté na živiny a minerály.

Fazole jsou dobrým zdrojem bílkovin, železa a vápníku. Pokud jde o rajčata, obsahují velké množství vitaminu C, antioxidantů a kyseliny listové. Kombinace fazolí a rajčat je tedy velmi bohatá na živiny, které jsou nezbytné pro dobré zdraví.

Fazole jsou také velmi užitečné pro rajčata, protože mohou fungovat jako kůly, které pomáhají rostlinám snáze se postavit a růst do výšky. Fazole také mohou rajčatům poskytnout úkryt před větrem a intenzivním sluncem. To pomáhá rajčatům zůstat zdravější a přinášet více plodů.

Výběr odrůd fazolí a rajčat

Pro dobré výsledky je důležitý výběr odrůd fazolí a rajčat. Různé odrůdy reagují odlišně na prostředí, klima a prostor, který mají k dispozici.

Můžete najít odrůdu fazolí, která snáší sucho a poskytuje vysoké výnosy, ale nemusí se dobře hodit k vybrané odrůdě rajčat. Je tedy důležité správně se rozhodnout.

Přečtěte si také  Otestujte své analytické schopnosti a vyřešte tuto hádanku za méně než 25 sekund!

Zde je několik tipů, které vám pomohou se správným výběrem:

  • Vyberte odrůdy vhodné pro dané podnebí: některé odrůdy mohou lépe růst v teplejším nebo chladnějším podnebí.
  • Vyberte odrůdy vhodné pro prostor, který máte k dispozici: některé odrůdy jsou kompaktnější než jiné. Je důležité zohlednit prostor, který máte k dispozici.
  • Vyzkoušejte nové odrůdy: To vám umožní oživit zeleninovou zahradu vyzkoušením nových chutí a textur.

Tipy pro pěstování fazolí vedle rajčat

Je velmi důležité, abyste fazole vysazovali k úpatí rajčat. Prvním krokem je výběr odrůd fazolí a rajčat, které se vzájemně doplňují. Dále připravte půdu kvalitním hnojivem vhodným pro tyto druhy zeleniny.

Je také nezbytné, aby rostliny byly od sebe dostatečně vzdálené. Semena můžete vysadit bezprostředně po posledních mrazech nebo před nimi a v případě poklesu teplot je přesadit. Aby fazole nepřelezly rajčata, lze semena vysadit blíže, než je obvyklá vzdálenost, a svázat je.

Přečtěte si také  IQ test: Zjistěte, jaký čas by měly nejnovější hodinky zobrazit za pouhých 60 sekund?

Doporučuje se zalévat pravidelně po povrchu a ne příliš hluboko. Rostliny bude třeba ošetřovat, aby se odstranil plevel a škůdci. Důležité je také sklízet suchý hrách dříve, než příliš dozraje.

Závěrem lze říci, že výsadba fazolí vedle rajčat je z mnoha důvodů vynikajícím nápadem. Vytváří zdravější prostředí pro rostliny a nabízí výživové výhody. Kombinace fazolí a rajčat také pomáhá odpuzovat škůdce a zlepšuje kvalitu půdy.

Navíc je to levný a snadný postup. Zahrádkáři tak mohou využít tento jednoduchý a účinný trik a získat větší a zdravější úrodu.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.