Home » Proč byste měli v zimě na zahradě vysadit lahve?

Proč byste měli v zimě na zahradě vysadit lahve?

Na zahradě nemusíte čekat na jaro, abyste mohli sázet a pěstovat rostliny. S trochou vynalézavosti můžete zimu využít i k přípravě originálních zahradnických projektů.

V tomto článku vám vysvětlím, jak v zimě sázet lahve a jaké výhody vám to může přinést. Pokud tedy chcete připravit svou zahradu v předstihu a přivítat jaro ve velkém stylu, čtěte dále!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanne Van Kuijk (@studio_iks)

Výhody sázení lahví

Sázení lahví je ekonomický a udržitelný způsob, jak vytvořit vnitřní nebo venkovní zahradu. Z recyklované láhve lze vytvořit malý květináč, ve kterém lze pěstovat a vystavovat rostliny.

Po vytvoření květináče stačí přidat zeminu a půdu a zasadit vybrané rostliny. Tato jednoduchá technika se velmi snadno používá a nevyžaduje mnoho znalostí.

Lahve jsou také velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, což je velmi praktické pro venkovní zahrady. Recyklace lahví navíc nejen snižuje množství odpadu, ale také poskytuje více prostoru pro zahradničení. Zahrady z lahví proto mohou být skvělým řešením pro ty, kteří nemají dostatek prostoru pro vytvoření velké zahrady.

Přečtěte si také  IQ test: Vyřešte tento matematický hlavolam za méně než 30 sekund a stimulujte svůj mozek.

Jak správně vysazovat lahve

Chcete-li lahve správně zasadit, musíte je nejprve vyčistit a rozřezat. Pomocí nůžek ustřihněte horní část láhve do tvaru kapky. Poté vyvrtejte ve dně a po stranách v pravidelných intervalech otvory. Tyto otvory budou sloužit k odvodu vody a cirkulaci vzduchu.

Po přípravě láhev naplňte zeminou smíchanou s kompostem. Dbejte na to, aby byla zemina dobře zabalená. Když je směs připravena, zasaďte do půdy semena nebo sazenice a důkladně je zalijte.

Nakonec láhev umístěte na místo, kde jí bude svědčit sluneční teplo a kde bude chráněna před povětrnostními vlivy. Můžete také postavit mříž, která láhev podepře a pomůže jí zůstat na místě. Dodržením těchto kroků zajistíte, že vaše zahrada s lahvemi bude pevná, stabilní a připravená produkovat zdravé ovoce a zeleninu.

Typ láhve, kterou pro zahrádku použijete

Pro zahradničení jsou plastové láhve skvělou volbou, kterou je třeba zvážit. Jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje a jsou velmi levné. Snadno se také řežou a jsou ideální pro malé prostory. Důležité je vybrat správný typ lahve pro váš zahradnický projekt.

Přečtěte si také  Jak zjistím, odkud pochází nadměrná spotřeba elektřiny?

Doporučují se PET (polyethylentereftalátové) láhve. Tyto láhve jsou opakovaně použitelné a recyklovatelné. Navíc jsou k dispozici v různých barvách, velikostech a tvarech, a proto je jejich použití velmi pohodlné. Je možné sehnat i láhve s víčky, která lze použít k jejich uzavření a zabránění vniknutí hmyzu či jiných škůdců.
Jiné typy lahví lze použít pro zahradnické práce. Lze uvažovat i o skleněných lahvích, ale je třeba dbát opatrnosti, protože jsou těžké a křehké. Je také možné použít kartonové krabice, ale to bude vyžadovat větší údržbu, protože je bude třeba často vyměňovat. Zde je seznam hlavních typů lahví, které přicházejí v úvahu:

  • PET lahve: lehké, opakovaně použitelné a recyklovatelné.
  • Skleněné lahve: těžké a křehké.
  • Kartonové krabice: snadno dostupné, ale vyžadují větší údržbu.

Tipy pro údržbu vysazených lahví

Údržba zasazených lahví je velmi důležitá pro jejich správnou funkci. Je nezbytné přesměrovat vodu do půdy, aby se kořeny správně vyvíjely a rostliny měly dostatek vody.

To znamená, že je důležité pravidelně čistit dno lahví, aby se zabránilo hromadění odpadu, který by bránil správnému odtoku. Rovněž je vhodné pravidelně kontrolovat, zda se v nich nevyskytuje hmyz nebo škůdci, a přijmout nezbytná opatření k jejich odstranění.

Přečtěte si také  Na dokončení této matematické hádanky a prokázání své inteligence máte 35 sekund.

Měli byste také kontrolovat kvalitu půdy. Pokud je půda příliš suchá, budete ji muset pravidelně vlhčit, aby byla zdravá a podporovala růst rostlin. Doporučuje se také používat hnojiva přizpůsobená potřebám rostlin, které chcete pěstovat.

Klíčem k udržení vysazených lahví je správná zálivka a údržba. Nezapomeňte sledovat vlhkost půdy a vlhkost vzduchu, aby vaše rostliny mohly prospívat.

Vysaďte lahve již tuto zimu, abyste v budoucnu měli lepší úrodu. Je důležité si zahradu předem dobře připravit, abyste se vyhnuli plevelům a špatným semenům. Lahve nabízejí možnost vytvořit příznivé prostředí pro vývoj rostlin, což následně zlepšuje kvalitu a množství úrody.

Díky lahvím si můžete dříve a déle užívat plodů své práce. Až se budete připravovat na chladnou a deštivou zimu, zvažte výsadbu do lahví!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.