Home » Pokuste se najít chybějící číslo, abyste dokázali, že máte skutečné intelektuální schopnosti.

Pokuste se najít chybějící číslo, abyste dokázali, že máte skutečné intelektuální schopnosti.

Pokud máte rádi čísla, matematiku a výzvy, pak je tento hlavolam určitě pro vás. Je to skvělá příležitost, jak se pobavit a zároveň předvést své intelektuální schopnosti.

Tak neváhejte ani vteřinu! Dejte se do pohody a vyzkoušejte si tuto matematickou výzvu.

Jaký je návod na dokončení této hádanky?

Při řešení této matematické hádanky budete muset zapojit svou vytrvalost a všechny své matematické znalosti.

Předložíme vám několik skupin čísel. V jedné ze skupin však bude jedno číslo chybět.

© Truhlarstvi jablonec

 

Jak si dokážete představit, vaším úkolem je najít to, co chybí. Je třeba zdůraznit, že za skupinami čísel a údajů, které vám předkládáme, se skrývá určitá logika, zdůvodnění.

Abyste uspěli, budete muset tuto argumentaci najít, abyste ji mohli použít na poslední skupinu. Snažte se najít společné body mezi skupinami, které jsou již kompletní, a především vyzkoušejte tolik metod, kolik potřebujete. Nevzdávejte se, dokud nenajdete uspokojivou odpověď.

Přečtěte si také  Vizuální test: 2 sloni nemají kly. Dokážete je najít do 60 sekund?

Jaký smysl má snažit se vyřešit matematickou hádanku?

Je důležité vědět, že hádanky a hlavolamy jsou výborné pro mozek. Pomáhají snižovat hladinu stresu a předcházet riziku onemocnění spojených se ztrátou paměti. Lze je také použít jako intelektuální cvičení, které pomáhá rozvíjet uvažování a logiku.

Navíc jsou hádanky tohoto druhu užitečné pro bystření analytické mysli, snižování problémů se soustředěním a optimalizaci intelektuálního výkonu. Navíc je lze najít téměř kdekoli na internetu. To znamená, že se můžete bez problémů procvičovat kdekoli a kdykoli.

Čas se zastavit. Podařilo se vám najít správnou odpověď?

Chybějící číslo bylo 27. Gratulujeme všem, kteří tuto hádanku vyřešili. Vaše inteligence a analytické schopnosti jsou velmi působivé.

Ti z vás, kteří na ni nemohli přijít, se nebojte, vše vám vysvětlíme. Abyste hádanku vyřešili, museli jste postupně vybírat jednotlivé skupiny.

Přečtěte si také  Léto 2023: Okouzlující setkání a pravá láska pro tato 4 znamení zvěrokruhu

Pak jste museli vynásobit dvě čísla nahoře a poté vynásobit čísla dole. Číslo uprostřed je jednoduše součtem čísel získaných oběma násobeními.

K nalezení chybějícího čísla bylo tedy třeba použít stejnou metodu. Pro lepší pochopení vám přinášíme řešení na obrázcích.

© Truhlarstvi jablonec

 

Pokud se vám tato matematická hádanka líbí, sdílejte ji na svých sociálních sítích, aby si ji mohli vyzkoušet i vaši přátelé.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.