Home » Pečujte o své vodovodní kohoutky a rozlučte se s vodním kamenem díky našim 100% přírodním receptům!

Pečujte o své vodovodní kohoutky a rozlučte se s vodním kamenem díky našim 100% přírodním receptům!

Usazování vodního kamene v kohoutcích může být nepříjemné a nákladné. Naštěstí nemusíte investovat do drahých chemikálií, abyste své kohoutky udrželi v perfektním stavu.

V tomto článku vám poskytneme několik přírodních, snadno proveditelných tipů, jak udržovat vodovodní kohoutky a dát vodnímu kameni sbohem!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zdravý domov (@zdravy_domov)

Proč provádět údržbu vodovodních kohoutků?

Pravidelná údržba vodovodních kohoutků je nezbytná, abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům. Pokud chcete, aby vám vydržely co nejdéle, je velmi důležité se o ně starat. Správná a pravidelná údržba vašich vodovodních kohoutků vám nejen umožní jejich delší používání, ale také zaručí lepší kvalitu vody.

Uvnitř potrubí se totiž může usazovat vodní kámen a další nerozpustné látky, které mohou snižovat průtok a tlak v kohoutku. Péčí o vodovodní kohoutky přispějete ke zvýšení jejich účinnosti a životnosti.

Jaké jsou výhody rozloučení se s vodním kamenem?

Vodní kámen je druh usazenin, které se mohou usazovat v kohoutcích a způsobovat problémy s vodou. Pravidelná údržba vodovodních kohoutků je proto nezbytná, aby se zabránilo korozi a usazování vodního kamene.

Správná údržba také prodlouží životnost vašich armatur a udrží jejich nejlepší vzhled. Rozloučení s vodním kamenem má také řadu dalších výhod.

Přečtěte si také  Jak odstranit skvrnu způsobenou příliš horkým nádobím na dřevě?

Zaprvé, vodovodní kohoutek bez vodního kamene znamená lepší zavlažování. Když se v potrubí usazuje vodní kámen, voda nemůže cirkulovat tak snadno, jak by měla.

Po vyřešení tohoto problému zaznamenáte mnohem rychlejší a výkonnější tok. Za druhé, odstraněním vodního kamene výrazně snížíte riziko ucpání a zabráníte únikům a rozstřikům.

A konečně, rozloučení s vodním kamenem znamená, že si můžete užívat čistší a průzračnější vodu. Minerály obsažené ve vodním kameni jsou škodlivé pro pokožku a vlasy. Při sprchování nebo mytí rukou tak dosáhnete optimálních výsledků. Navíc vám to pomůže snížit účet za vodu.

Jaké existují přírodní recepty na údržbu vodovodních kohoutků?

Existuje celá řada přírodních receptů na údržbu vašich vodovodních kohoutků a nestojí mnoho! Můžete použít zcela běžné domácí produkty, které jsou snadno dostupné ve vaší kuchyni. Zde je seznam hlavních receptů:

  • Bílý ocet: Jedná se o velmi účinný způsob odstraňování vodního kamene. Zřeďte jej horkou vodou a vzniklou směs nalijte do výtoku vodovodního kohoutku. Nechte působit 1 hodinu a poté důkladně opláchněte.
  • Jedlá soda: Jedlá soda smíchaná s horkou vodou je dobrým prostředkem k odstranění vodního kamene. Uspokojivých výsledků můžete dosáhnout v rekordně krátkém čase.
  • Kyselina citronová: Tablety nebo granule kyseliny citronové jsou ideální k čištění spár, mechu a potrubí. Pro dosažení nejlepších výsledků stačí nasypat prášek do mísy s horkou vodou, zředit a nechat působit.
  • Citronová šťáva: Tento kyselý přípravek je ideální k drhnutí a leštění nerezových povrchů. Naneste ji na vodovodní kohoutky pomocí měkkého hadříku a poté intenzivně rozetřete. Poté ji opláchněte čistou vodou.
Přečtěte si také  Jak čistíte mop z mikrovlákna?

Tyto tipy jsou jednoduché na použití a nabízejí maximální účinnost. Pokud chcete získat konkrétnější rady nebo prostě jen chcete snadno udržovat své vodovodní baterie, neváhejte se obrátit na odborníka!

Jak mohu snadno udržovat své vodovodní baterie?

Údržba vašich vodovodních baterií je důležitým krokem k udržení jejich dlouhé životnosti a dobré funkčnosti. Jak snadný tento úkol je, však závisí na použitých materiálech a dostupných čisticích prostředcích.

Například pro mosazné kohouty se doporučuje použít odstraňovač kovů. Můžete také použít směs bílého octa a sody bikarbony. Poté kohoutek otřete měkkou houbou navlhčenou teplou vodou.

Většina kohoutků je také vyrobena z nerezové oceli nebo chromu. U těchto materiálů je nejlepší použít jemný mýdlový roztok a otřít měkkým hadříkem.

S chemickými prostředky byste měli zacházet velmi opatrně, protože mohou poškodit povrch kovu a zkrátit jeho životnost. V případě měděných kohoutků se doporučuje použít specifický přípravek s kyselinou chlorovodíkovou a následně opláchnout čistou vodou.

Přečtěte si také  Jak vyčistit semišové boty pomocí sody bikarbony?

A konečně u plastových nebo porcelánových kohoutků se doporučuje použít specializovaný přípravek.

Můžete je také vyčistit zředěným bílým octem nebo prostředkem na mytí nádobí a poté důkladně opláchnout horkou vodou. Ať už zvolíte jakýkoli typ materiálu, nezapomeňte baterie důkladně vysušit, abyste zabránili jejich rezivění a zachovali jejich vzhled jako nové.

Dodržováním těchto přírodních domácích tipů se naučíte, jak udržovat své vodovodní baterie a rozloučíte se s vodním kamenem, čímž získáte kvalitní mechanismus a bezvadné vodovodní baterie.

Tyto tipy jsou jednoduché na použití, levné a účinné. Neváhejte je tedy uvést do praxe a užívejte si dokonale fungující vodovodní kohoutky.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.