Home » Odpuzovač koček: jaké jsou přírodní způsoby, jak kočky odhánět?

Odpuzovač koček: jaké jsou přírodní způsoby, jak kočky odhánět?

Chodí vám na zahradu každý den toulavé kočky a vy nevíte, co s tím? Hledáte účinný způsob, jak je odehnat, aniž byste utratili majlant?

Tento článek je určen právě vám! Zjistěte, jak odehnat cizí kočky účinným repelentem za pár korun.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Alena Srovnalová (@srovnalka)

Posouzení problému toulavých koček

Toulavé kočky mohou být pro vaši zahradu problémem. Mohou poškozovat rostliny a jejich prostředí, a dokonce být na obtíž ostatním zvířatům. Kromě toho mohou přenášet nemoci.

Toulavé kočky často přitahuje pach jídla a odpadků na vaší zahradě, takže je obtížné se jim vyhnout. Je důležité si uvědomit, jaký problém představují toulavé kočky pro vaši zahradu, abyste mohli přijmout vhodná opatření k jejich odhánění.

Příprava účinného odpuzovače koček

Existuje mnoho způsobů výroby přírodních a levných odpuzovačů koček z produktů, které již pravděpodobně máte doma. Tyto metody můžete použít k tomu, abyste cizí kočky udrželi mimo svou zahradu.

Přečtěte si také  Objevte 3 nejnešťastnější astrologická znamení!

Repelenty mohou být založeny na produktech, jako je ocet, chilli, pepř nebo bylinky a chemické látky speciálně určené k odhánění zvířat. Můžete si také vyrobit vlastní domácí repelent smícháním těchto produktů s vodou a postříkáním zahrady touto směsí.

Přestože se jedná o účinné řešení, je možné, že jej budete muset použít několikrát, než se dostaví výsledky. Ujistěte se proto, že máte k dispozici dostatečné množství přípravku, abyste udrželi stálou úroveň odpuzování.

Použití levného repelentu

Existuje řada způsobů, jak levně použít odpuzovač cizokrajných koček. Prvním krokem je zjistit, jaké typy repelentů jsou k dispozici, a vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu a situaci.
Chemické přípravky speciálně určené k odpuzování koček jsou k dostání ve většině zahradnictví a obchodů se zvířaty, přičemž lze s úspěchem použít i přírodní produkty, jako je rybí tuk nebo tea tree olej.

Přečtěte si také  Osud 3 znamení zvěrokruhu prozrazený jejich osudem

Některé metody jsou účinnější než jiné. Například použití chemických prostředků může být velmi účinné a může poskytnout dlouhodobou ochranu. Tyto přípravky jsou však často drahé a nejsou vhodné pro každého. Naproti tomu přírodní produkty jsou obvykle levnější a mohou poskytnout dočasnou ochranu před cizopasníky. Před rozhodnutím je důležité pochopit výhody a nevýhody jednotlivých typů repelentů.

  • Chemické přípravky: nabízejí dlouhotrvající ochranu, ale jsou drahé
  • Přírodní produkty: jsou levnější a nabízejí dočasnou ochranu

Udržení cizích koček mimo vaši zahradu

Cizí kočky je možné udržet mimo vaši zahradu přípravou účinného a levného repelentu. Za tímto účelem je třeba začít vyhodnocením problému a zjistit, které kočky na vaši zahradu přicházejí.

Poté můžete připravit repelent, který bude přizpůsoben jejich chování, a to pomocí přírodních, neto
xických produktů. Lze použít i jiné prostředky, například ultrazvuk, chemické repelenty nebo oplocení. Tyto metody jsou často dražší než příprava domácího repelentu, ale jsou drastičtější a mohou být účinnější.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Kterou lebku si vyberete? Zjistěte, jak vaše volba prozrazuje, jak komunikujete s ostatními.

Můžete také nainstalovat odrazující prostředky, jako je automatický zavlažovací systém nebo fyzické bariéry, které by kočkám zabránily ve vstupu na zahradu.

Další metodou je pořízení domácího mazlíčka, který by mohl vetřelce odehnat. To však může být nákladná varianta a ne vždy je nejúčinnější při odhánění cizích koček.

Velmi účinnou a levnou metodou jsou přírodní repelenty k odhánění cizích koček.

Tento trik je navíc jednoduchý na provedení a nepoškozuje zdraví zvířat. S trochou vytrvalosti můžete na svou zahradu vrátit klid a pohodu.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.