Home » Nové tipy pro čištění obrazovek elektronických zařízení bez poškrábání: Naučte se je nyní!

Nové tipy pro čištění obrazovek elektronických zařízení bez poškrábání: Naučte se je nyní!

Obrazovky elektronických zařízení jsou velmi citlivé a mohou být snadno poškrábány nevhodnými čisticími prostředky. Naštěstí existují jednoduché a účinné domácí tipy na čištění obrazovek bez jejich poškození.

V tomto článku vám ukážeme různé způsoby čištění obrazovek elektronických zařízení, aniž byste je poškrábali.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par (@benesovamarcelka)

Potřebné materiály

K důkladnému vyčištění obrazovky budete potřebovat utěrku z mikrovlákna, odstraňovač škrábanců a jemný čisticí prostředek. Před dalším použitím se ujistěte, že je hadřík čistý.

Můžete ji prát ručně nebo v pračce podle pokynů na štítku. Zkontrolujte také, zda odstraňovač škrábanců neobsahuje alkohol nebo aceton, protože ty by mohly obrazovku poškodit.

Nakonec zvolte jemný mycí prostředek, například tekuté mýdlo nebo kastilské mýdlo.

Příprava čisticího roztoku

Příprava čisticího roztoku je nejdůležitějším krokem k dosažení účinného čištění. K tomu budete muset shromáždit potřebné materiály. Budete potřebovat vhodnou nádobu na míchání přípravků a pár gumových rukavic na ochranu.

Přečtěte si také  Jak postupně vysévat semena do interiéru?

Jakmile budete mít tyto předměty, začněte odměřením správného množství horké vody a nalijte ji do nádoby. Poté přidejte čisticí prostředky speciálně určené k čištění povrchů.

Po dokončení vše dobře promíchejte, dokud nebude roztok homogenní. Pokud chcete, můžete do směsi přidat několik kapek esenciálních olejů, které jí dodají příjemnou vůni.

Pokyny pro čištění

K čištění rezavých povrchů budete potřebovat chemický prostředek, smirkový papír, měkký hadřík a kbelík plný vody.

Nejprve odstraňte rez. Pomocí smirkového papíru jemně odstraňte zkorodovaný povlak. Jakmile odstraníte veškerou rez, povrch opláchněte a jemně osušte.

Poté si připravte čisticí roztok. Smíchejte půl sklenice chemikálie se 3 litry vody. Měkkým hadříkem navlhčete celý povrch a roztok naneste. Jemně třete, dokud neodstraníte všechny nečistoty. Poté dobře opláchněte a jemně osušte.

Nyní můžete na kovový povrch nanést ochranný prostředek, který zabrání opětovnému vzniku rzi. Zde je několik dalších tipů:

  • Čistěte pravidelně, alespoň jednou měsíčně;
  • Po každém čištění použijte ochranný prostředek, například barvu nebo olej;
  • důkladně opláchněte a osušte, zejména pokud pracujete ve vlhkých prostorách;
  • okamžitě otřete všechny skvrny od rzi.
Přečtěte si také  3 nejméně kreativní znamení zvěrokruhu!

Další tipy

Pro zajištění optimálního čištění je důležité dodržovat pokyny k čištění poskytnuté výrobcem. Existuje však několik dalších tipů, které je třeba vzít v úvahu, aby se snížilo poškození a prodloužila životnost čištěných povrchů.

Například při čištění choulostivého povrchu používejte měkkou houbu nebo hadřík, abyste zabránili poškrábání povrchu. Rovněž přípravek na povrch nenanášejte drhnutím, ale raději roztok naneste a před opláchnutím několik minut počkejte.

Nakonec, abyste zabránili zasychání přípravku na povrchu, opláchněte jej velkým množstvím vody a osušte čistým hadříkem.

Snažte se také nemíchat různé čisticí prostředky, protože některé z nich se mohou vzájemně rušit nebo vytvářet nebezpečné chemické reakce.

Kromě toho mohou být některé chemické látky škodlivé při vdechnutí nebo požití, proto vždy dbejte na to, abyste během čištění a po něm dobře větrali místnost, a používejte rukavice a ochranné brýle, abyste zabránili přímému kontaktu s výrobkem.

Přečtěte si také  Horoskop pro 13. března 2023: Ryby musí učinit důležitá rozhodnutí!

Díky těmto opatřením si můžete být jisti, že vaše povrchy budou čisté a bezpečné.

Přesvědčili jsme se, že je možné čistit elektronické obrazovky, aniž byste je poškrábali, pokud budete pečlivě vybírat správné výrobky a dodržovat určité kroky.

Zde uvedené domácí tipy jsou snadno použitelné a levné, což z nich činí obzvláště zajímavé řešení. Dodržováním těchto tipů můžete udržet obrazovky jako nové.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.