Home » Matematický úkol: Dokážete vyřešit tuto matematickou úlohu pro 3. třídu?

Matematický úkol: Dokážete vyřešit tuto matematickou úlohu pro 3. třídu?

Existují různé způsoby, jak měřit schopnosti vašeho mozku. Pokud jste zvyklí testovat své IQ pomocí vizuálních a pozorovacích schopností, pojďme to změnit a vyzkoušejte svou inteligenci testem, který ji stimuluje ještě více: matematickými úlohami. Jste pro? Níže pak objevíte svůj matematický úkol.

IQ test: „Jaké jsou hodnoty jablka a pomeranče?

Matematické hádanky jsou navzdory tomu, co si možná myslíte, stejně zábavné jako vizuální hádanky. Zvláště když jsou stejně účinné při dokazování vaší geniality!

Níže uvedená úloha vám ve skutečnosti umožní zopakovat si samotné základy výpočtů. Pokud si to pamatujete ještě dnes, znamená to, že máte dobrou paměť, ale také, že jste inteligentní. Jste připraveni?

Zde je úloha, kterou máte vyřešit: Na následujícím obrázku máte tři rovnice se dvěma neznámými. Pro zjištění hodnot obou neznámých není stanoven žádný časový limit. Představují se jako jablka a pomeranče.

Přečtěte si také  Matematický úkol: Podaří se vám správně sestavit rovnici přesunutím jediné zápalky za méně než 30 sekund?
© Truhlarstvi jablonec

IQ test: odpovědi

Pokud jste dorazili až sem, pravděpodobně to znamená, že jste buď vyřešili matematickou úlohu, nebo dáváte jazyk kočce! Nenecháme vás dlouho čekat a níže vám prozradíme řešení dnešní hádanky.

Řešení

Podle první rovnice (3 x hodnota jablka) + (8 x hodnota pomeranče) = 49

Pak máme: (3 x 3) + (8 x 5) = 9+40=49

Z druhého řádku vyplývá, že (2 x hodnota jablka) + (4 x hodnota pomeranče) = 26

Takže: (2 x 3) + (4 x 5) = 6+20= 26

Hodnota jablka je tedy 3 a hodnota pomeranče je 5. Ve třetí rovnici najdeme: 3+5= 8.

Našli jste správnou odpověď? To znamená, že máte dobrou paměť a výjimečnou racionální mysl. Gratuluji, jste génius!

Pokud jste neuspěli, znamená to, že jste již zapomněli na všechny roky studia v 9. třídě. Doufáme však, že jste pochopili důvody těchto dvou rovnic. Takto to můžete vysvětlit svým přátelům a rodině, až je vyzvete k tomuto matematickému testu.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Vyberte si bonbón a zjistěte, zda jste tím, kým chcete být!

Pokud se vám tento IQ test líbil, můžete pokračovat v dalších intelektuálních výzvách na našich stránkách!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.