Home » Matematický test: Pokud jste dobří v matematice, zjistěte hodnotu každého klobouku za méně než 60 sekund!

Matematický test: Pokud jste dobří v matematice, zjistěte hodnotu každého klobouku za méně než 60 sekund!

Dnešním testem zjistíte hodnotu každého uzávěru. Jste dobří v matematice, nebo si zasloužíte čepici? Věděli jste, že čepice pro blbce skutečně existovala a že byla zakázána až v roce 1806? Bylo to proto, že byla považována za ponižující a směšný trest pro osobu, která ji nosila. Najděte správnou odpověď na tento test a vyhněte se této větě.

Jak zjistíte hodnotu jednotlivých čepic?

Tento matematický test je skvělým způsobem, jak si procvičit analytickou mysl a rozvíjet své matematické dovednosti. K nalezení správné odpovědi je třeba trochu přemýšlet a dedukovat.

Zjištění hodnoty každého víčka také vyžaduje znalost základních matematických operací, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.

© Truhlarstvi jablonec

 

Při hraní této matematické výzvy si můžete zlepšit své mentální schopnosti a naučit se rychleji počítat. S trochou cviku a odhodlání pro vás bude tento typ hry hračkou.

Přečtěte si také  Matematický test: Dokážete najít řešení této tříkrokové operace?

Jaké operace musíte provést?

Pro nalezení řešení této úlohy je nezbytné postupovat metodicky. Nejprve je nutné analyzovat operace jako celek a rozebrat jednotlivé řádky. To vám může pomoci rychleji najít řešení a lépe pochopit požadavky testu.

Dále se podívejte na dostupné informace a viditelné údaje, abyste mohli stanovit řešení. V dalším případě je zvýrazněno odečítání a sčítání. Důkladnou analýzou údajů v každém řádku můžete odvodit řešení.

Nakonec je nezbytné zkontrolovat, zda je každá odpověď přizpůsobitelná předchozímu nebo následujícímu řádku. Pokud tomu tak je, test jste zvládli. Díky tomuto metodickému přístupu můžete najít řešení za méně než 60 sekund.

Řešení tohoto testu

Výsledek závěrečné operace je 81. Máte stejný výsledek? Výborně, bylo to obtížné, ale s dobrou strategií jste to zvládli.

Pokud si s odpovědí nevíte rady, postupujte podle našeho vysvětlení níže:

Přečtěte si také  Jak vyčistit vnitřní sklo trouby? Objevte jednoduchý tip na jeho odstranění

První řádek: 4 x 9 = 36 ;

Druhý řádek: 4 + 6 = 10 ;

Třetí řádek: 3 x (9 + 9) = 54.

Poslední operace je tedy : 3 + ((4 + 9) x 6) = 81

Doufáme, že se naší metodou budete řídit i při dalších testech tohoto typu. Brzy se uvidíme!

© Truhlarstvi jablonec

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.