Home » Matematický test: Dokážete najít řešení této tříkrokové operace?

Matematický test: Dokážete najít řešení této tříkrokové operace?

V dnešním testu budete řešit matematický problém. Věděli jste, že mnoho matematických symbolů bylo vynalezeno až v 16. století?

Před jejich vynálezem se rovnice zapisovaly pomocí slov. Tento způsob nebyl příliš efektivní a matematikům jejich řešení často trvalo dlouho. Naštěstí se díky znakům mohl tento předmět rozvíjet a stát se populárním.

Jak zjistím odpověď na tento výpočet?

Řešení této matematické úlohy není příliš složité. Musíte však postupovat strategicky. Když stojíte před matematickou rovnicí, musíte být metodičtí a postupovat postupně. Prvním krokem je přečíst si zadání a porozumět mu. Jakmile víte, s čím se potýkáte, musíte provést operace, které povedou k řešení.

Dnešní test je poměrně jednoduchý, není v něm třeba hledat žádnou neznámou x ani používat složité vzorce. Je však třeba znát základy a nedělat chyby již od prvních operací. Matematika je přece exaktní věda a sebemenší chyba ovlivní konečný výsledek.

Přečtěte si také  Dvě znamení zvěrokruhu budou muset tento víkend řešit rodinné napětí. Jak můžete konflikt zmírnit?
© Truhlarstvi jablonec

 

Není tedy žádný prostor pro chybu. S trochou metodiky a trpělivosti je snadné najít odpověď. Ti nejvynalézavější najdou odpověď za méně než 30 sekund, ale co vy?

Jak najdete správnou odpověď vy?

K vyřešení této matematické hádanky je třeba dodržet několik základních matematických pravidel. Poté musíte zvolit správné vzorce nebo operace.

V tomto konkrétním případě lze odpověď na tuto hádanku najít dvěma způsoby. První a nejjednodušší vyžaduje použití tří tvarů operací.

Kromě toho musíte projít třemi kroky, abyste dospěli ke konečnému řešení. Druhý krok může být spíše instinktivní a stačí se spolehnout na svou matematickou logiku a mentální aritmetické schopnosti.
Zde je nejjednodušší způsob, jak najít odpověď na tuto operaci. Musíte použít pravidla matematické priority, známá také jako pravidla pořadí operací. Podle těchto pravidel byste měli nejprve řešit závorky, pak násobení nebo dělení a nakonec sčítání nebo odčítání.

Přečtěte si také  Matematický test: Dokážete vyřešit tento matematický úkol do 10 sekund?

Řešení tohoto testu

Našli jste řešení tohoto testu, které je 9? Gratulujeme! Pro ty, kteří odpověď nemají, přinášíme vysvětlení.

© Truhlarstvi jablonec

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.