Home » Jaké práce mohu na zahradě provádět v červnu?

Jaké práce mohu na zahradě provádět v červnu?

Příchod léta je pro zahrádkáře předzvěstí nových úkolů. Se změnou ročního období se mění i potřeby zahrady. V červnu je čas postarat se o zahradnické práce, které je třeba udělat.

Ať už jste začátečník, nebo zkušený zahradník, tento článek vám poradí, co dělat v červnu.

Najdete zde informace o tom, jak rostliny reagují na horko a jak se starat o zahradu v tomto teplém a slunečném období.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ondrovy zahrady (@ondrovyzahrady)

Jarní údržba

V tomto období je důležité věnovat se údržbě zahrady. Pravidelné sekání trávníků, hrabání cest a stříhání živých plotů je nezbytné. Nezbytné je také pletí, aby se nerozšiřoval plevel.

Jakmile je těžká práce hotová, můžete se více věnovat výzdobě a úpravě záhonů. Prořezáním a zastřižením keřů vrátíte zahradě tvar a strukturu a zároveň předvedete nový růst, který přijde na jaře.

Přečtěte si také  IQ test: Otestujte svou inteligenci vyřešením této matematické rovnice za méně než 10 sekund.

Výsadba v červnu

V červnu jsou teploty v zahradě vyšší a stabilnější, což vytváří vhodnou půdu pro výsadbu. Doporučujeme vysazovat jednoleté květiny, plodovou zeleninu a trvalky, které se snadno udržují a dobře se přizpůsobují klimatu.

Je to také vhodná doba pro výsadbu ovocných stromů a keřů. Ovoce dozraje na konci sezóny a zahrádkáři se tak mohou těšit z bohaté úrody.

Pro správný vývoj rostlin je důležitá příprava půdy. To znamená přidání zeminy do květináčů, kompostu nebo hnojiva, aby byla půda bohatá na živiny. Jakmile se semena nebo mladé rostliny ujmou, je dobré je pravidelně zalévat, aby se pohodlně usadily.

Příprava zahrady na léto

Na jaře proběhla na zahradě velká údržba a výsadba. Nyní je čas připravit zahradu na léto. K tomu je třeba :

  • Odstranit plevel: pokud ho neodstraníte, bude se dále šířit a škodit ostatním rostlinám.
  • Pravidelně zalévat: léto je velmi horké a suché období, proto dbejte na to, aby rostliny měly dostatek vody.
  • Správné hnojivo: použijte správné hnojivo pro každý typ rostliny, aby se mohla správně vyvíjet.
  • Ochrana proti hmyzu: v létě je hmyz často početnější a může být velmi škodlivý. Používejte přírodní prostředky nebo chemické přípravky, abyste předešli škodám.
  • Pravidelně prořezávejte a zaštipujte. Tím podpoříte růst rostlin.
Přečtěte si také  Vizuální test: Do tohoto hledání slov vklouzlo slovo kočka. Budete to muset najít za 60 sekund!

Díky těmto několika jednoduchým krokům bude vaše zahrada vypadat krásně a zdravě po celé léto.

Péče o rostliny

Aby byla vaše zahrada v dobrém stavu, je nutné věnovat každému druhu rostlin pravidelnou a vhodnou péči. Především nezapomeňte každou sezónu hnojit půdu, abyste rostlinám poskytli výživu, kterou potřebují ke svému růstu.

Po hnojení je třeba keře a květiny pravidelně zastřihávat, aby byly v dobrém zdravotním stavu a například dobře kvetly. Dále se ujistěte, že rostliny pravidelně zaléváte, abyste jim zajistili vodu, kterou potřebují ke svému růstu.

Nezapomínejte na pletí, buď ručně, nebo pomocí herbicidu, ale dávejte pozor, abyste to nepřehnali. Rostliny mohou být také náchylné k parazitům, proto je důležité je sledovat a v případě potřeby provést nápravná opatření.

Červen je klíčovým obdobím pro péči o zahradu. Základem je hnojení a pravidelná zálivka půdy, ale je třeba pamatovat i na specifičtější úkoly, jako je krmení rostlin a prořezávání keřů. Díky těmto zahradnickým tipům bude o vaši zahradu dobře postaráno a bude připravena pro všechny.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Kolik stojí sýr a myš? Tento úkol je snadný pro šprty!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.