Home » Jak vyrobit dezinfekční prostředky pro domácno

Jak vyrobit dezinfekční prostředky pro domácno

Používání dezinfekčních prostředků pro domácnost pomáhá udržovat zdravé a čisté prostředí, likviduje bakterie, viry a další patogeny.

Dezinfekční prostředky pro domácnost si můžete snadno vyrobit doma pomocí jednoduchých, běžných surovin.

V tomto článku nabízíme tipy, jak si dezinfekční prostředky pro domácnost vyrobit doma a jak je efektivně používat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Cleaned (@thecleaned)

Ingredience potřebné k výrobě dezinfekčních prostředků pro domácnost

Existuje celá řada ingrediencí, které můžete použít k vytvoření vlastních dezinfekčních produktů pro domácnost. Mezi hlavní patří voda, mýdlo, jedlá soda a bílý ocet.

Budete také potřebovat esenciální oleje, které vašemu produktu dodají příjemnou vůni. Dalšími složkami mohou být minerální soli, rostlinné extrakty a potravinářská barviva.

Tyto produkty lze snadno najít a jsou relativně levné. Většina z nich je dokonce k dispozici ve vašem místním supermarketu.

Chemikálie, jako je čpavek nebo prací prostředky, by se neměly používat, protože mohou být toxické a dráždit pokožku a oči. Je proto vhodnější zvolit přirozenější, bezpečnější a ekologičtější produkty.

Jak smíchat ingredience, aby vznikl dezinfekční přípravek?

Chcete-li vytvořit domácí dezinfekční přípravek, budete potřebovat několik jednoduchých a cenově dostupných ingrediencí. Budete potřebovat jemné tekuté mýdlo, 80% líh, hydroalkoholový roztok nebo domácí hydroalkoholový roztok a nakonec vodu.

Přečtěte si také  Zelené čištění: proč a jak nahradit bělidlo?

Jakmile shromáždíte všechny potřebné ingredience, stačí je pouze smíchat. Nejčastěji používaným receptem je kombinace 2/3 jemného tekutého mýdla, 1/3 80% lihu a 20 kapek dezinfekčního prostředku na ruce nebo domácího hydroalkoholového roztoku.

Když jsou všechny tyto přísady smíchány, lze je zředit vodou a nalít do rozprašovače. Váš dezinfekční prostředek pro domácnost je pak připraven k aplikaci na povrchy k čištění a dezinfekci vašeho domova.

Jak tyto produkty používat k úklidu vašeho domova?

Jakmile úspěšně připravíte dezinfekční prostředek pro domácnost vyrobený z přírodních produktů, můžete jej použít k úklidu domácnosti. Můžete jej zředit vodou a použít jako čisticí roztok na všechny povrchy.

Po každém použití je důležité povrch důkladně opláchnout, aby se zabránilo jakémukoli riziku kontaminace. Je také důležité chránit se rukavicemi a brýlemi, abyste se chránili před chemikáliemi přítomnými v produktu.

Zde je několik tipů pro čištění vašeho domova pomocí vašeho dezinfekčního prostředku pro domácnost:

  • Dřevěné povrchy: čisticí prostředek nařeďte vodou a naneste na povrch měkkým hadříkem.
  • Nerezové povrchy: naneste přípravek přímo na povrch a setřete měkkým hadříkem.
  • Koberce a koberce: Před aplikací přípravku pro domácnost vysajte plochu, kterou chcete vyčistit. Poté nechte několik minut působit a opláchněte velkým množstvím vody.
  • Okna: přípravek pro domácnost zřeďte vodou a naneste na sklo. Poté krouživými pohyby otírejte, abyste se vyhnuli šmouhám.
Přečtěte si také  Jak uklidit svůj dům?

Při používání dezinfekčního prostředku pro domácnost je důležité dodržovat pokyny a doporučené dávky, aby se předešlo jakémukoli riziku pro vaše zdraví a zdraví ostatních členů vaší domácnosti.

Jaké jsou výhody a nevýhody výroby vlastních dezinfekčních prostředků pro domácnost?

Výroba vlastních dezinfekčních produktů pro domácnost může poskytnout různé výhody. Za prvé, může být dostupnější, protože potřebné ingredience jsou obvykle levnější než produkty zakoupené v obchodě.

Navíc je možné kontrolovat kvalitu vyráběných produktů, což umožňuje uživateli přesně určit, co se do každého receptu přidává. Tato možnost je zvláště atraktivní pro lidi, kteří dbají na své zdraví, protože nabízí lepší záruku, že produkt zakoupený v obchodě nebude obsahovat škodlivé chemikálie.

Výroba dezinfekčních prostředků pro domácnost však může mít i nevýhody. Ve skutečnosti to může chvíli trvat a některé ingredience může být obtížné najít. Také kvůli složité směsi složek nemusí být konečný produkt tak účinný jako produkt zakoupený v obchodě. Je proto důležité konzultovat spolehlivé zdroje, abyste našli recepty a informace o vhodné směsi ingrediencí. A konečně, ačkoli použití dezinfekčních produktů pro domácnost může být skvělým způsobem, jak udržovat čistý a zdravý domov, je stále důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a používat tyto produkty opatrně.

Přečtěte si také  Jak vyčistit skleněný nebo křišťálový svícen?

Je důležité přijmout preventivní opatření v boji proti choroboplodným zárodkům a bakteriím. Výroba dezinfekčních prostředků pro domácnost doma je jednoduchá a levná možnost, která může pomoci udržovat čisté a zdravé prostředí.

Doufáme, že vám tyto domácí hacky budou užitečné a pomohou chránit vaši rodinu a domov před všemi druhy bakterií a bakterií.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.