Home » Jak vyčistit semišové boty pomocí sody bikarbony?

Jak vyčistit semišové boty pomocí sody bikarbony?

Máte semišové boty? Jsou krásné a elegantní, ale bohužel se často špatně udržují.

Naštěstí vám tuto práci usnadní soda bikarbona! V tomto článku se s vámi podělíme o několik snadných tipů na čištění semišových bot pomocí jedlé sody. Už nikdy se nebudete muset obávat skvrn nebo opotřebení!

Příprava čisticího roztoku

Při přípravě roztoku na čištění semišových bot je třeba vzít v úvahu stav a barvu bot. K tomu je důležité znát typ materiálu, ze kterého je semiš vyroben.

Semišové látky jsou obvykle vyrobeny ze syntetických nebo přírodních vláken, ale mohou obsahovat také kůži nebo nubuk. Budete proto muset zvolit výrobek, který odpovídá typu materiálu a jeho barvě.

Jakmile znáte typ materiálu a barvu obuvi, můžete si vybrat vhodný přípravek, například jemné mýdlo na kůži, speciální šampon na syntetické tkaniny nebo přípravek na nubuk. Můžete také použít přírodní produkty, jako je plnotučné mléko nebo soda bikarbona.

Přečtěte si také  Pečujte o své vodovodní kohoutky a rozlučte se s vodním kamenem díky našim 100% přírodním receptům!

Pokud máte bílé semišové boty, ujistěte se, že používáte přípravky, které nezanechávají skvrny nebo nevyblednou na tkanině. Při výběru se také ujistěte, že výrobek neobsahuje žádné drsné chemické látky, které by mohly materiál poškodit. Nakonec nezapomeňte, že semišové boty je třeba čistit opatrně a jemně.

Roztok naneste a rozetřete

Jakmile jste připravili čisticí roztok, je čas jej nanést a vetřít do obuvi. K nanášení roztoku na obuv použijte měkký bavlněný ručník nebo hadřík.

Jemně otřete vnitřní i vnější stranu obuvi. Každou část boty jemně a rovnoměrně potřete, abyste odstranili skvrny a nahromaděnou špínu.

Pokud nejste s výsledkem spokojeni, můžete tento krok opakovat, dokud nebudete s čištěním spokojeni. K potírání míst s odolnými skvrnami můžete použít rukavici s koňskými žíněmi.

Nechte zaschnout a vykartáčujte

Po nanesení a rozetření čisticího roztoku je čas nechat vše zcela zaschnout a teprve poté přejít k dalšímu kroku. Je důležité, aby semišové boty byly před kartáčováním zcela suché. Po zaschnutí můžete povrch vyhladit kartáčem s měkkými štětinami. K tomu můžete :

  • Pro dosažení lesklého povrchu kartáčujte ve směru semišových vláken.
  • K obnovení přirozeného vzhledu obuvi použijte speciální kartáč na semiš.
  • Další nečistoty odstraňte jemným poklepáváním povrchu kartáčem s měkkými štětinami.
  • Vyvarujte se krouživých pohybů, které by mohly semiš poškodit.
Přečtěte si také  Jak vyrobit dezinfekční prostředky pro domácno

Semišový povrch je také dobré ošetřit impregnačním přípravkem, který jej ochrání a udrží déle dobrý vzhled. Díky tomu si semišové boty zachovají svůj styl a barvu.

Další tipy pro čištění semišové obuvi

Semišové boty je snazší udržovat v čistotě, než je muset čistit. Semišová obuv je často náchylná ke skvrnám a nečistotám. Proto je důležité se o semišové boty dobře starat, aby zůstaly v dobrém stavu. Chcete-li prodloužit jejich životnost, musíte používat impregnační přípravek speciálně určený pro semiš.

Naneste jej na obuv a před vyjmutím ji nechte zaschnout. Jakmile je obuv voděodolná, bude méně náchylná ke skvrnám a nečistotám. Navíc je důležité se před odložením obuvi ujistit, že je zcela suchá, aby se zabránilo vzniku plísní.

Pokud se na semišových botách objeví skvrny, vždy se je snažte okamžitě vyčistit vlhkým hadříkem nebo ručníkem. Nedřete je příliš silně, protože by mohlo dojít k poškození materiálu.

Přečtěte si také  Jak odstranit skvrnu způsobenou příliš horkým nádobím na dřevě?

Pokud jsou boty velmi znečištěné, otřete je jemně měkkým kartáčkem a po vyčištění nezapomeňte použít impregnační přípravek.

Jedlá soda je šikovným prostředkem pro čištění semišových bot. Zde uvedených 5 jednoduchých tipů je skvělým výchozím bodem pro údržbu a čištění semišových bot.

Nezapomeňte, že sodu bikarbonu lze použít na všechny druhy obuvi a dokonce i na textilie! Nyní tedy můžete své semišové boty udržovat zářivě čisté pomocí jedlé sody!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.