Home » Jak udržujete trávník během vlny veder?

Jak udržujete trávník během vlny veder?

Když přijde vlna veder, zahrady trpí a trávníky jsou obzvláště zranitelné. Při vysokých teplotách a nedostatku vlhkosti je nutné podniknout kroky k zajištění správné údržby trávníku.

V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak udržovat trávník během vlny veder a jak vám pomoci udržet ho v dobrém stavu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MH zahrady (@mh_zahrady)

Poznání vln veder a jejich vlivu na trávníky

Když začnou letní vedra, zahrádkáři čelí výzvě: jak zajistit, aby jejich trávník zůstal v dobrém stavu i přes vlnu veder?

Intenzivní sluneční záření snižuje vlhkost půdy, což může mít negativní vliv na kvalitu a barvu trávníku. Sucho způsobené vlnou veder může dokonce zničit bakterie, které trávník potřebuje ke svému správnému fungování.

Naštěstí existují opatření, kterými můžete škody způsobené vedrem omezit.

Zajistěte dostatečné zavlažování

Během vln veder je pro udržení trávníku v dobré kondici zásadní pravidelné zavlažování. Horko a nedostatek vláhy ho mohou zahubit, pokud se nebudete starat o jeho ochranu.

Přečtěte si také  Kdy a jak efektivně sekat trávník?

Je důležité udržovat ho dostatečně vlhký, ale bez přesycení půdy. Nejlepším řešením je trávník zalévat opakovaně a jemně, aby voda postupně prosakovala do půdy.

Můžete také použít časovač zavlažování, který zajistí, aby trávník dostával vláhu potřebnou pro zdravý a harmonický růst.

Vyhýbání se plevelům a sečení

Plevel představuje pro váš trávník hrozbu. Rostou rychleji než tráva a pohlcují světlo a vodu z půdy, čímž brání rozvoji trávníku. Dostatečné zavlažování je proto nezbytné, aby se plevel neuchytil.

Trávník je také vhodné pravidelně sekat, zejména v létě, kdy je horké a suché počasí.

Vždy je však třeba sekat s mírou, protože nadměrné sekání může trávník poškodit, zkřehnout a vystavit ho riziku sucha. Aby byl váš trávník zdravý, ujistěte se, že :

  • správně sekat
  • vytrhávejte plevel
  • správně hnojte
  • vybírejte vhodné přípravky na údržbu

Díky těmto krokům budete moci udržovat krásný trávník po celou dobu vlny veder.

Přečtěte si také  Jak přilákat motýly do vaší zahrady?

Používejte specifické produkty pro údržbu

V létě je třeba používat specifické přípravky na údržbu, aby byl váš trávník v dobrém stavu. Vysoké teploty a nedostatek vody mohou ovlivnit růst trávy a přispět k tvorbě plevele.

Hnojiva přizpůsobená vašemu typu trávníku mohou pomoci vyživit půdu a urychlit růst trávy. Jsou k dispozici v tekuté nebo granulované formě.

Hnojiva jsou určena k výživě půdy a pomáhají trávníku odolávat vysokým teplotám a suchu. V boji proti parazitům a plevelům je vhodné používat také insekticidy vhodné pro váš typ trávníku.

A konečně pravidelné používání pesticidů může zabránit výskytu škodlivých parazitů.

Údržba trávníku během vln veder není snadný úkol. Je důležité trávník pravidelně sekat, abyste zabránili jeho vysychání.

Trávník byste také měli zalévat střídmě, aby nedocházelo k plýtvání vodou, ale dostatečně, aby byla půda vlhká a svěží. V neposlední řadě je vhodné trávník pokrýt mulčem, aby se zachovala vlhkost a nedocházelo k nadměrnému zatěžování vodou.

Přečtěte si také  Stali jste se obětí nákazy sviluškami? Přečtěte si naše tipy, jak se jich zbavit!

Díky těmto několika tipům budete schopni udržovat svůj trávník i během nejteplejších měsíců roku.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.