Home » Jak si snadno vyrobit vlastní zalévací gel?

Jak si snadno vyrobit vlastní zalévací gel?

Všimli jste si někdy, jak uspokojující může být práce na zahradě? V tomto článku se s vámi podělíme o tipy, jak si snadno vyrobit vlastní zalévací gel.

Díky těmto šikovným tipům můžete nejen ušetřit peníze, ale také zajistit, aby vaše rostliny byly dobře hydratované a zdravé. Pokud tedy hledáte jednoduché a cenově dostupné způsoby péče o zahradu, čtěte dále!

Proč vyrábět zavlažovací gel?

Zalévací gel je velmi praktický výrobek, který udržuje kořeny vlhké a pomáhá živinám pronikat do půdy. Lze jej použít pro rostliny s hlubokými kořeny nebo pro ovocné stromy.

Lze jej použít i pro rostliny v nádobách, protože se aplikuje snadněji než voda. Kromě toho umožňuje lepší hospodaření se zálivkou, a tím i úsporu vody. Zajímavým řešením je výroba vlastního zavlažovacího gelu.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Ovládáte své emoce? Zjistěte to výběrem jednoho z kaktusů!

Umožňuje totiž kontrolovat složky použité v jeho složení a vyhnout se riziku kontaminace. Mezi nejčastěji používané patří přírodní produkty, jako je guma guar, agar-agar nebo xanthanová guma.

Jaké složky jsou potřeba?

Zalévací gel se skládá ze 3 hlavních složek: celulózy, cukru a vody. Celulóza je rostlinný polymer, který je velmi odolný vůči vlhkosti a dokáže zadržovat vodu.

Cukr umožní vodě snadněji difundovat. Aby však byl zálivkový gel účinný, musí být správně dávkován.

Pokud přidáte příliš mnoho cukru nebo celulózy, nebude zálivkový gel pro rostliny dostatečně hydratující. Je proto důležité dodržovat správné dávkování. Doporučuje se také používat čistou vodu bez vápna.

Jak si vyrobit vlastní zavlažovací gel?

Výroba vlastního zalévacího gelu je velmi jednoduchým řešením, jak si vyrobit přírodní produkt s nižšími náklady. K tomu budete potřebovat :

  • vodu
  • pojivo, například agar-agar
  • živnou přísadu vhodnou pro rostliny
Přečtěte si také  Horoskop pro 13. března 2023: Ryby musí učinit důležitá rozhodnutí!

Začněte smícháním vody a pojiva v nádobě, přičemž dbejte na to, aby se pojivo zcela rozpustilo. Po přípravě přidejte živnou přísadu a dobře promíchejte, dokud se dobře nerozpustí. V případě potřeby můžete také upravit pH směsi citronovou šťávou.

Jakmile je směs homogenní, nalijte ji do skleněných lahví nebo sklenic a pevně je uzavřete.

Váš zalévací gel je připraven k použití! Tento přírodní a ekologický produkt můžete skladovat až 3 měsíce. Pro lepší vstřebávání jej můžete aplikovat přímo na půdu nebo na listy rostlin.

Jaké jsou výhody zálivkového gelu?

Zalévací gel má mnoho výhod. Je velmi užitečný pro úsporu vody a její delší uchování. Pomáhá také snižovat stres rostlin, protože umožňuje pomalejší vstřebávání vody.

Kromě toho nevyžaduje časté zalévání, což znamená, že zaléváním rostlin můžete strávit méně času.

Kromě toho lze zalévací gel použít k udržení vlhké a živinami bohaté půdy. Kořenům rostlin také poskytuje lepší přístup k vláze, což podporuje růst a vývoj.

Přečtěte si také  Matematický úkol: Vyrovnejte rovnici za méně než 20 sekund přesunutím pouze 1 zápalky!

V neposlední řadě je zalévací gel užitečný zejména pro lidi, kteří odjíždějí na dovolenou a nemohou se o své rostliny starat denně.

Výroba zálivkového gelu je snadná a nevyžaduje mnoho znalostí. S pomocí tipů pro zahradu popsaných v tomto článku si můžete vyrobit vlastní zalévací gel a uvést jej do praxe.

Je důležité si uvědomit, že zalévací gel lze vyrobit ze snadno dostupných a levných materiálů. Můžete tedy začít a užívat si výhod tohoto přírodního produktu!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.