Home » Jak se přirozeně zbavit mravenců: rychlé a snadné domácí tipy

Jak se přirozeně zbavit mravenců: rychlé a snadné domácí tipy

Mravenci mohou být zdrojem frustrace, když napadnou váš domov.

Chemické pesticidy mohou být rychlým a snadným způsobem jejich hubení, ale mohou také obsahovat toxické chemikálie, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí.

Naštěstí existují přírodní triky, které vám pomohou zbavit se mravenců, aniž byste se museli uchýlit k chemickým prostředkům.

V tomto článku se podíváme na některé z těchto účinných domácích tipů, jak se mravenců zbavit přirozenou cestou.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Oslavan (@oslavan)

Použití přírodních potravin k odpuzování mravenců

Mravenci jsou v domácnosti skutečnou nepříjemností a mohou způsobit mnoho nepříjemností. Naštěstí existují účinné a přírodní způsoby, jak mravence odpudit.

Jedním z nejběžnějších způsobů je použití přírodních potravin. Mezi potraviny, které lze použít, patří kajenský pepř, máta, citron a ocet.

Stačí posypat těmito potravinami místa vstupu mravenců nebo blízkost jejich kolonií a mravenci se od nich budou držet dál. Také polévání mravenců kajenským pepřem je donutí utéct, protože jim nechutná.

Dobrým nápadem je také použití máty, která je velmi silná a dokáže udržet hmyz na uzdě. Nakonec lze na místa, kam mravenci vnikají, aplikovat také mátový éterický olej, který je udrží venku.

Přečtěte si také  Vizuální test: Najděte studeného králíka na obrázku do 10 sekund! Dokažte, že jste důkladní.

Použití výrobků pro domácnost k odhánění mravenců

Existuje několik snadno dostupných výrobků pro domácnost, které lze použít k odhánění mravenců. Velmi účinné jsou esenciální oleje, jako je citron, máta peprná, levandule nebo eukalyptus.

Stačí aplikovat několik kapek kolem oken a dveří nebo na jejich obvyklé cesty.

Podobně mravenci nesnášejí vůni bílého octa a jedlé sody, takže jejich smíchání s vodou a postříkání podél stěn a lišt může pomoci odpudit jejich přítomnost. K hubení mravenců, kteří vniknou do domu, a k zabránění jejich návratu lze použít také prostředek na mytí nádobí.

Dalším řešením je posypání cestiček mravenců a okolí vchodů solí, jedlou sodou nebo mastkem. Chemikálie, jako jsou insekticidní spreje, jsou velmi účinné, ale méně šetrné k životnímu prostředí.

Měly by se proto používat střídmě. Nejlepším řešením je však pravidelný úklid domácnosti za účelem odstranění zbytků potravin a rychlé ošetření případného napadení.

Zabraňte mravencům v přístupu do domu

Při snaze zbavit se mravenců je dobré začít tím, že jim zablokujete přístup do domu. Existuje řada způsobů, jak to udělat, a s trochou času a úsilí jim můžete úspěšně zabránit ve vstupu.

Přečtěte si také  Pozorovací test: Najděte 10 rozdílů mezi těmito dvěma obrázky za méně než 25 sekund!

Nejprve byste měli zkontrolovat všechny škvíry a štěrbiny v domě. Zkontrolujte spáry kolem dveří a oken, abyste se ujistili, že se do nich mravenci nedostanou.

Pokud najdete nějaké otvory nebo trhliny, vyplňte je vhodným těsnicím prostředkem. Měli byste také zkontrolovat rám a základy, zda v nich nejsou případné otvory.

Kromě toho nainstalujte na dveře a okna sítě, aby se mravenci nemohli dostat dovnitř těmito místy. Můžete také použít pás těsnicí hmoty kolem rámu, abyste zabránili vniknutí mravenců.

Nakonec na strategická místa umístěte repelenty, které mravence od vstupu odradí. Zde je seznam možností, které můžete vyzkoušet:

  • Bílý ocet
  • Esenciální oleje
  • Mletá káva
  • Sůl
  • Paprika

Pomocí těchto jednoduchých tipů můžete účinně zabránit vstupu mravenců do vašeho domova.

Vytvořte pasti na chytání mravenců

Pokud výše uvedené metody nestačí a chcete mravence aktivně eliminovat, můžete zvážit vytvoření pastí. Mravence přitahuje potrava a voda a lze je chytat pomocí pastí, které lze snadno vyrobit.

Přečtěte si také  IQ test: Poznáte 3 rozdíly na obrázku této ženy? Pak jste inteligentní člověk.

Můžete použít malou plastovou láhev, misku nebo nádobu naplněnou sladkým roztokem, například ovocnou šťávou nebo medem. Mravenci jsou přitahováni cukrem a v tekutině se utopí.

Další metodou je naplnit talíř nebo misku roztokem boraxu a cukru a umístit tento roztok do oblasti, kde se mravenci vyskytují. Mravenci budou směsí přitahováni a přenesou ji do svého hnízda, čímž všechny mravence zahubí.

K odchytu mravenců lze použít i jiné metody, například pomocí lepicích pásků nebo pásky, která hmyz zachytí.

Mravenců je možné se zbavit přirozeně a snadno. Jednoduchá a účinná řešení, jako jsou domácí přípravky, používání přírodních produktů, častý úklid a omezení přístupu k potravě, to vše jsou možnosti, které mohou pomoci mravencům zabránit.

Podniknutím vhodných kroků a zachováním ostražitosti můžete svůj domov udržet bez mravenců.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.