Home » Jak rozpoznat štěnice a zabránit jejich napadení?

Jak rozpoznat štěnice a zabránit jejich napadení?

Rozpoznání štěnic: první krok k jejich likvidaci

Štěnice jsou malí škůdci, kteří mohou představovat velkou hrozbu pro klid a pohodlí vašeho domova. Znalost jejich rychlého rozpoznání je základním prvním krokem k jejich likvidaci.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Delib s.r.o. (@delib.cz)

Identifikace štěnic

Štěnice jsou světlý nebo hnědý hmyz se zploštělým oválným tělem. Obvykle jsou velké jako semínko jablka a mohou měřit až 5 mm na délku a 3 mm na šířku.

Tyto štěnice mohou zůstat nepovšimnuty díky své malé velikosti a schopnosti skrývat se na nepřístupných místech. Jejich přítomnost ve vaší domácnosti však nezůstane bez povšimnutí.

Zanechávají za sebou zřetelné stopy, které jsou jedním z nejlepších indikátorů napadení štěnicemi.

Mezi příznaky často patří černé nebo nahnědlé skvrny na vašem povlečení nebo matracích, které jsou ve skutečnosti jejich výkaly, a také exoskelety, které vylučují, když dospívají.

Přečtěte si také  Jak se zchladit v případě omezení vody letos v létě?

Kromě toho si můžete všimnout krvavých skvrn, které zanechávají rozdrcené štěnice po vypití krve.

Příznaky napadení štěnicemi

Štěnice jsou nejaktivnější v noci a živí se lidskou krví, když spíme. Prvními příznaky napadení jsou často štípance. Tato kousnutí mají obvykle podobu červeného svědění, obvykle na obličeji, krku, rukou nebo pažích.

Ačkoli ne každý reaguje na štípance štěnicemi, přítomnost těchto známek může být dobrým indikátorem napadení.

Brání mi to ve spánku?

Štěnice mohou způsobit nespavost, stres a další poruchy spánku. Obavy z neustálé přítomnosti štěnic mohou přispívat k úzkostem a depresím.

Kontrola těchto škůdců je proto nezbytná pro dobré zdraví a duševní pohodu.

Prevence napadení

Prevence je vždy lepší než léčba a nejlepší zbraní proti napadení štěnicemi jsou znalosti. Udržujte svůj domov v čistotě a bez nepořádku, zejména v okolí postelí a ložnic, kde se štěnice rády zavrtávají.

Přečtěte si také  Svůj domov můžete zatraktivnit za méně než 10 minut!

Měli byste také pravidelně prát povlečení a oblečení v horké vodě a sušit je ve vysokých teplotách. Při cestování vždy před vybalením zkontrolujte lůžkoviny a nábytek.

V neposlední řadě si najděte důvěryhodného odborníka na hubení škůdců, kterého můžete zavolat, pokud máte podezření na napadení. Profesionál vám pomůže odhalit a ošetřit napadení dříve, než se vymkne kontrole.

Rozpoznání štěnic a jejich příznaků je zkrátka zásadní pro prevenci a kontrolu jejich napadení. Zachováním ostražitosti a pravidelným úklidem můžete svůj domov před těmito škůdci ochránit.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.