Home » Jak používat a aplikovat háďátka proti červci jablečnému?

Jak používat a aplikovat háďátka proti červci jablečnému?

Pokud jste domácí zahrádkář nebo zemědělec, pravděpodobně znáte červce jablečného. Tento celosvětově rozšířený škůdce může napadnout úrodu jablek a hrušek a způsobit velké problémy s kvalitou a množstvím.

Naštěstí existuje přírodní metoda boje proti tomuto škůdci: háďátka. V tomto článku vám vysvětlíme, jak háďátka použít k regulaci červce jablečného.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S. Ed (@ed_svenja_)

Porozumění jablečnému červu

Červec jablečný je housenka, která pustoší jablečné sady. Je to velmi ničivý škůdce, který může v krátké době zničit celou úrodu. Živí se listy a plody jabloní a způsobuje značné škody.

Tradiční metody boje proti červci jablečnému jsou nákladné a nepříliš účinné, protože jsou založeny na použití chemických látek, které jsou škodlivé pro sad i životní prostředí. Naštěstí existuje alternativa: háďátka.

Použití háďátek v boji proti

Nematody jsou mikroskopické organismy, které lze použít k boji proti červci jablečnému. Tyto organismy se přirozeně vyskytují v půdě a v ekologickém zemědělství se často používají k regulaci celé řady škůdců a chorob.

Přečtěte si také  Vydejte se na mystickou cestu vesmírem: Tarotová zjevení a předpovědi na 06. září 2023

Hlístice lze aplikovat přímo na rostliny napadené červcem jablečným a larvy červce budou hlísticemi systematicky napadány a hubeny. Mikroskopická velikost hlístic znamená, že nezpůsobí škody užitečnému hmyzu ani životnímu prostředí.

Použití háďátek k regulaci červce jablečného je velmi účinné a nákladově efektivní. Nematody lze snadno aplikovat prostřednictvím postřikovače nebo zavlažovacího systému, což umožňuje pohodlnou a účinnou kontrolu.

Nematody je možné aplikovat také ručně, a to posypáním povrchu napadených rostlin. Nematody jsou také přizpůsobeny různým klimatickým podmínkám a mohou poskytovat celoroční ochranu proti červci jablečnému.

Aplikace háďátek na červce jablečné

Nematody jsou účinnou metodou boje proti červcům jablečným. Jsou to mikroskopické organismy, které lze aplikovat přímo do půdy. Mohou se pohybovat v půdě, rychle najít červce jablečného a potlačit ho.

Nematody musí být aplikovány do správné hloubky a na správné místo, aby se dostaly k červcům jabloně a zahubily je. Nematody lze aplikovat pomocí postřikovacího systému nebo lokální aplikací.

Přečtěte si také  Horoskop pro 18. dubna 2023: Blíženci jsou ve skvělé formě a mají pocit, že se jim otevírá nový život!

Při správné aplikaci mohou nematody zahubit červce jablečného již za několik dní. Je důležité pečlivě sledovat aplikaci háďátek, aby byla zajištěna správná kontrola červce jablečného.

Postup by se měl opakovat každé 3 až 4 měsíce, protože háďátka jsou citlivá na klimatické výkyvy a nemohou přežít dlouho.

Jakmile jsou háďátka správně aplikována, nabízejí několik výhod oproti jiným metodám používaným k regulaci červců jablečných:

  • Neobsahují chemické látky, což výrazně snižuje riziko pro životní prostředí.
  • Jsou bezpečné, protože nejsou toxické pro lidi a zvířata.
  • Ekonomické, protože jsou relativně levné.

Výhody používání háďátek

Nematody jsou účinným způsobem boje proti červci jablečnému. Jsou levné a snadno se aplikují.

Navíc nepředstavují žádné riziko pro člověka ani životní prostředí. Nematody se v půdě rychle množí a jsou velmi účinné při ničení larev červce jablečného.

Výhod jejich použití je mnoho. Především je jejich aplikace velmi pohodlná, protože nevyžadují žádný specifický materiál ani vybavení. Kromě toho se jedná o přírodní produkty, které neobsahují chemické látky, a proto nejsou škodlivé pro životní prostředí.

Přečtěte si také  Horoskop pro 04. března 2023: Blíženci jsou vyzýváni, aby se chopili příležitostí a otevřeli se novým možnostem, které se jim naskytnou!

Kromě toho lze hlístice aplikovat přímo do půdy bez nutnosti kopání nebo kypření. V některých případech je lze použít v kombinaci s dalšími přírodními přípravky k hubení červců jablečných. V neposlední řadě jsou jejich výsledky rychle viditelné, což umožňuje zemědělcům a zahrádkářům dosáhnout trvalé ochrany proti červcům jablečným.

Nematody jsou bezpečnou a účinnou alternativou pro ochranu proti červcům jablečným. Snadno se aplikují a poskytují spolehlivou ochranu proti škůdcům. Zahrádkáři, kteří chtějí chránit svou zahradu, proto mohou zvážit použití háďátek k ochraně proti červcům jablečným.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.