Home » Jak odradit špačky od třešní a zachránit tak ovoce?

Jak odradit špačky od třešní a zachránit tak ovoce?

Máte třešňový sad, který začíná plodit hodně ovoce, a nevíte, jak ho ochránit před špačky?

Pokud je to vaše situace, jste na správném místě! V tomto článku vám poradíme, jak špačky odradit a zachránit vaše ovoce.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Šári Šárková (@sareckaa)

Porozumění chování špačků

Pochopení chování špačků je prvním krokem v procesu prevence napadení. Tyto znalosti vám pomohou určit, které metody plašení jsou pro vaši situaci nejúčinnější, a předejít tak problémům v blízké budoucnosti.

Špačci jsou inteligentní ptáci, kteří se rychle přizpůsobují svému prostředí a mohou se naučit vyhýbat vámi používaným odstrašujícím technikám. Čím více víte o jejich zvycích, tím větší je pravděpodobnost, že se vám je podaří odradit.

Je proto důležité zjistit si informace o jejich potravních preferencích, o tom, kde hnízdí a kdy jsou nejaktivnější. Jakmile pochopíte, jak fungují, budete moci podniknout kroky k jejich zaplašení.

Přečtěte si také  Pozorovací test: Najděte 6 rozdílů mezi tímto zábavným hmyzem za méně než 30 sekund!

Použití přírodních metod k odhánění ptáků

Problém se špačky je možné řešit ekologicky šetrným a přírodním způsobem. K tomu je třeba použít vhodné metody k odplašení ptáků. Kolem chráněné oblasti lze například umístit pohyblivé předměty nebo barevný krepový papír.

Vítr, který předměty rozfoukává, a zvuky, které z toho vznikají, ptákům způsobují nepříjemné pocity a brání jim v usazování. Použít lze také zvukové nebo vizuální repliky dravců, jako jsou jestřábi, sovy nebo puštíci, kteří představují pro špačky hrozbu.

Existují dokonce i zařízení, která napodobují lidský hlas a mohou být instalována za účelem vyhánění a plašení nežádoucích ptáků.

Instalace fyzických zařízení k odpuzování špačků

Existuje několik metod odpuzování špačků. Jednou z takových metod je instalace fyzických zařízení. Jedná se o poměrně účinné řešení, které však vyžaduje pravidelnou údržbu a další náklady. Příklady instalovaných fyzických zařízení jsou

  • Sítě pro kontrolu davu
  • Pasti
  • Plašení ptáků
  • Agresivní zvuky nebo světla
Přečtěte si také  IQ test: 95 % lidí NENAŠLO 2 štěňata: Dokážete vyřešit tento vizuální úkol do 5 sekund?

V závislosti na situaci lze pro zvýšení účinnosti použít kombinaci metod. Velmi zajímavým řešením jsou například sítě proti ptákům, pokud jsou správně nainstalovány.

Jsou také velmi odolné a považují se za neškodné pro ostatní druhy. Je však třeba dbát na to, aby postupy instalace odpovídaly příslušným normám.

Přivolání odborníků na odstraňování ptáků

Poslední metodou plašení a odpuzování špačků je využití profesionálního odstraňování ptáků.

Tito odborníci jsou schopni poskytnout řešení, která nežádoucí ptáky odradí, a navíc dodržují obecní a národní zákony a předpisy týkající se zacházení s ptáky.

Mohou například instalovat fyzická zařízení, jako jsou kůly, sítě, zábrany nebo pasti, které donutí špačky změnit jejich migrační trasy a odletět na jiné místo.

Odborníci na odstraňování ptáků mohou také nabídnout celou řadu služeb, jako je odstraňování trusu, hubení škůdců a používání chemických prostředků k odpuzování ptáků.

Přečtěte si také  Vizuální test: Vaše pozorovací schopnosti nejsou dobré, pokud nedokážete rozpoznat orla na tomto obrázku.

Je však důležité si uvědomit, že tyto metody mohou být nákladné, a proto je vhodné si před jejich najmutím pečlivě ověřit jejich kvalifikaci a dosavadní výsledky.

Pokud chcete zachránit své ovoce před špačky, je důležité dodržovat rady pro zahradu uvedené v tomto článku.

Použitím přírodních metod, jako je výsadba vonných rostlin a použití specifického repelentu, můžete své třešně ochránit a těšit se z jejich lahodných plodů.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.