Home » Jak můžete pravidelně dezodorizovat matrace a odstraňovat pachy vlhkosti a potu?

Jak můžete pravidelně dezodorizovat matrace a odstraňovat pachy vlhkosti a potu?

Vaše matrace je vaším útočištěm a je třeba ji udržovat čistou a svěží. Je snadné ignorovat zápach vlhkosti a potu, který se na vaší matraci hromadí.

Tyto nepříjemné pachy však mohou být nepříjemné a mohou být dokonce způsobeny nežádoucími bakteriemi. Naštěstí existují jednoduché, přírodní způsoby, jak matraci pravidelně dezodorizovat.

V tomto článku se s vámi podělíme o několik domácích tipů, jak odstranit pachy vlhkosti a potu z vaší matrace. Už nikdy se nebudete muset obávat těchto nepříjemných pachů!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saša Vychodilová (@miluji_eurona_)

Použití sody bikarbony

Jedlá soda je velmi účinný a snadno dostupný přírodní produkt pro čištění a dezodorizaci domácnosti. Je netoxická a velmi úsporná, což z ní činí ideální produkt pro domácnost.

Na tvrdé povrchy smíchejte šálek jedlé sody s teplou vodou a použijte ji jako čisticí prostředek. Jedlou sodu můžete také nasypat na koberce nebo polštáře a vysát je, aby absorbovala vlhkost a odstranila zápach.

Přečtěte si také  Vizuální test: Bylo by možné, abyste našli číslo 1533 za 12 sekund?

Můžete ji také smíchat s bílým octem a vytvořit tak silný roztok, který lze použít k čištění dlaždic, desek atd.

Alternativy na bázi esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou přírodní a vysoce účinnou alternativou pro úklid celého domu. Jsou velmi účinné a mají antiseptické, antibakteriální a čisticí vlastnosti. Lze je použít k čištění podlah, stěn, nábytku a všech povrchů v domácnosti.

Existuje několik druhů esenciálních olejů, které lze smíchat s vodou a vytvořit tak vysoce účinný přírodní čisticí prostředek. Některé oleje mají také protipěnivé vlastnosti, které umožňují důkladné čištění bez zanechání šmouh nebo zbytků.

Je důležité si uvědomit, že některé esenciální oleje nejsou vhodné pro všechny typy povrchů. Například některé esenciální oleje nejsou vhodné na dřevo nebo kůži, zatímco jiné se na tyto materiály dokonale hodí.

Stejně tak některé esenciální oleje nemusí být kompatibilní s chemickými látkami nebo syntetickými materiály. Před čištěním je proto důležité ověřit, který éterický olej je pro jednotlivé povrchy nejvhodnější.

Přečtěte si také  Naše způsoby použití hydrogenuhličitanu, jak se rozloučit s nepříjemnými pachy v domácnosti!

Používání přírodních čisticích prostředků

K čištění, dezinfekci a dezinfekci našich domovů můžeme používat přírodní čisticí prostředky. Jsou účinné, šetrné k životnímu prostředí a úsporné. Zde je několik alternativ na bázi přírodních produktů:

  • Bílý ocet: vhodný k čištění, dezinfekci a odmašťování povrchů.
  • citronová šťáva: antibakteriální a lze ji použít i jako odstraňovač skvrn
  • jedlá soda: velmi účinná při odstraňování nepříjemných pachů
  • esenciální oleje: antibakteriální a pomáhají vytvořit příjemnou atmosféru

Tyto přírodní čisticí prostředky lze přidat do horké vody, čímž se jejich účinnost ještě zvýší. Teplo také pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy. Pro bezpečné a účinné použití je důležité pečlivě si přečíst pokyny na obalu výrobku.

Odstraňování nepříjemných pachů teplem

Zbavit se nepříjemných pachů, které se v domě hromadí, může být obtížné, a přestože je pravidelný úklid účinným způsobem boje proti nim, existují i jiné, přirozenější metody jejich odstranění.

Přečtěte si také  Jak připravujete své dítě na začátek nového školního roku?

Jednou z nich je použití tepla. Zahříváním textilií a povrchů lze místnost snadno zbavit zápachu. Například sušením přehozu přes postel nebo polštářů na volném vzduchu na židli můžete snadno odstranit škodlivé pachy a bakterie.

Teplo lze k uvolnění pachových molekul použít také tak, že tkaniny na několik minut zahřejete v mikrovlnné troubě. Tato metoda je velmi účinná zejména při dezinfekci ručníků a koberců.

Vždy je důležité dodržovat správnou hygienu, abyste se vyhnuli zápachu vlhkosti a potu v matraci. Výše uvedené domácí tipy se snadno provádějí a mohou do značné míry přispět k odstranění nežádoucích pachů.

Neváhejte zařadit další metody, které zajistí klidný spánek a dobrou hygienu, včetně používání čerstvého povlečení a pravidelného větrání matrace.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.