Home » Jak chránit rajčata před deštěm? 3 účinné a kreativní techniky

Jak chránit rajčata před deštěm? 3 účinné a kreativní techniky

Máte na rostlinách zralá rajčata a chcete je ochránit před deštěm? Pak jste na správném místě!

V tomto článku se s vámi podělíme o 3 kreativní a účinné techniky, jak ochránit rajčata před deštěm a zabránit zhoršení jejich kvality. Řiďte se těmito tipy pro zahradu a budete dobře vybaveni pro nadcházející deštivé období!

Příčiny poškození rajčat deštěm

Déšť může rajčata poškodit kvůli svému chemickému složení a síle. Déšť obsahuje kyselinu sírovou, která se hromadí na listech rajčat a ničí jejich strukturu.

Kromě toho může déšť, který padá velkou silou, poškodit listy a stonky, i když nejsou vystaveny působení kyseliny sírové. V důsledku toho jsou rajčata zranitelnější vůči chorobám a hmyzu, kterému se na základě tohoto poškození daří.

Květy rajčat jsou rovněž citlivé na déšť a mohou být utopeny silnými dešti, což brání jejich produkci.

Přečtěte si také  Horoskop na 22. června 2023: Zjistěte, jaká budoucnost vás čeká podle vašeho znamení zvěrokruhu!

3 účinné techniky ochrany rajčat před deštěm

Rajčata jsou pro zahrádkáře zdrojem radosti a pýchy. Déšť však může mít negativní vliv na jejich růst a chuť. Jednoduchými technikami lze zabránit poškození rajčat deštěm.

Velmi účinnou metodou ochrany rajčat před deštěm je použití plachty. Existují speciálně navržené kryty na rostliny, které propouštějí vzduch a světlo a zároveň udržují listy a plody vlhké.

Další možností je použít síť, která vytvoří kryt. Malé otvory v síti zabrání dešti, aby navlhl a poškodil plody, a zároveň umožní průchod vzduchu a světla.

V neposlední řadě můžete použít skleněné panely, které jsou skvělým způsobem ochrany zahrady před deštěm. Nabízejí dodatečnou ochranu a lze je snadno instalovat.

Jak tyto 3 techniky realizujete?

Nastavení těchto 3 technik ochrany rajčat před deštěm je poměrně jednoduché. Musíte však mít prostor a rozpočet na investice do potřebných materiálů a nástrojů.

Přečtěte si také  Horoskop pro 12. února 2023: Ryby jsou ovlivněny pozitivní vibrací!

Zde je uvedeno, co je třeba udělat:

  • Vyrobte kovové nebo dřevěné klece, které rajčata podepřou a zabrání jejich ohýbání pod tíhou dešťových kapek.
  • K základně rajčat nainstalujte plastové tunely nebo stříšky, které je ochrání před deštěm.
  • Rostliny a jejich plody zakryjte nepromokavou látkou nebo plátěnou markýzou.

Materiály a nástroje potřebné k instalaci těchto technik lze snadno sehnat ve většině obchodů pro kutily nebo na internetu.

Jakmile budete mít vše potřebné, můžete začít tyto techniky používat k ochraně rajčat.

Další tipy pro ochranu rajčat

Nejdůležitějším tipem je chránit rajčata před povětrnostními vlivy, jako je déšť a vítr. Za tímto účelem je nutné pravidelně sledovat povětrnostní podmínky a přijmout nezbytná opatření na ochranu rajčat.

Je důležité vysadit rajčata na místo, které poskytuje ochranu před větrem a deštěm, například na stinná místa nebo místa chráněná budovami či živými ploty.

Přečtěte si také  Vizuální test: Vyzkoušejte svou přesnost při hledání žluté tečky za méně než 15 sekund.

Kromě toho můžete kolem rostlin instalovat konstrukce, jako jsou mříže nebo klece, které pomohou rostliny podepřít a ochránit je před deštěm.

V neposlední řadě byste také měli pečlivě sledovat zahradu a rychle odstraňovat mokré nebo poškozené listy, abyste minimalizovali škody způsobené deštěm.

Ochrana rajčat před deštěm je pro zahrádkáře důležitým úkolem. Naštěstí existuje několik kreativních a účinných způsobů, jak toho dosáhnout.

Můžete použít plachty, zasadit zeleninu do přístřešků proti dešti nebo zakrýt rostliny klecemi na rajčata.

Pomocí těchto technik můžete rajčata ochránit před deštěm a těšit se z dobré úrody!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.