Home » IQ test: Najděte odpověď na tuto hádanku za méně než 8 sekund

IQ test: Najděte odpověď na tuto hádanku za méně než 8 sekund

Tento IQ test je ideální zábavou, při které si procvičíte mozek. Dnešním úkolem je matematická hádanka, kterou musíte vyřešit za maximálně 8 sekund.

Prezentace matematické hádanky

Test je prezentován ve formě matematické rovnice znázorněné květinami různých barev. Vaším úkolem je najít hodnotu každé květiny, včetně květin s oranžovými okvětními lístky, růžovými okvětními lístky a modrými okvětními lístky.

© Truhlarstvi jablonec

 

K tomu musíte najít správnou odpověď za méně než 8 sekund. Pokud chcete, můžete si vzít stopky, tužku a papír.

Tento matematický hlavolam má tu výhodu, že vás pobaví a zároveň procvičí váš mozek. Zdokonaluje vaše kognitivní schopnosti, které jsou nezbytné pro všechny každodenní činnosti.

Řešením tohoto hlavolamu si zlepšíte schopnost řešit problémy a paměť. Získáte na kreativitě a koncentraci. Proto můžete tento typ hlavolamu řešit pravidelně, abyste z něj měli maximální užitek.

Přečtěte si také  IQ test: Pokud jste opravdu génius, máte všímavé oči a jste velmi pečliví, určitě dokážete najít různá písmena.

Odpověď na test IQ

Našli jste odpověď na hádanku včas? Pokud ano, gratulujeme vám, máte působivou schopnost uvažování. Pokud se vám nepodařilo najít správnou odpověď, můžete si ji vždy procvičit s jinými hádankami.

Zde je vysvětlení k této matematické hádance:

  • První rovnice: Sčítání tří květů s oranžovými okvětními lístky se rovná 45. Hodnota květiny s oranžovými okvětními lístky je tedy 15. Nahrazením květin jejich hodnotou! 15 + 15 + 15 = 45.
  • Druhá rovnice: Součet dvou květin s oranžovými okvětními lístky a jedné květiny s růžovými okvětními lístky se rovná 40. Hodnota květu s růžovými okvětními lístky je tedy 10, takže nahrazením růžového květu jeho hodnotou: 15 + 15 + 10 = 40.
  • Třetí rovnice: Květina s růžovými okvětními lístky vynásobená květinou s modrými okvětními lístky je rovna 30. Hodnota květiny s modrými okvětními lístky je tedy 3. Nahrazením zelené květiny její hodnotou: 10 x 3 = 30.
  • Čtvrtá rovnice: Květina s růžovými lístky přičtená ke květině s červenými lístky vynásobená květinou se zelenými lístky. Nahrazením hodnotami jednotlivých květů: 10 + 15 x 3 = ?
Přečtěte si také  IQ test: Kde je člověk? Zkuste ji najít do 15 sekund v této vizuální výzvě.

Odpověď na tuto hádanku je 55, protože :

  • 15 x 3 = 45,
  • 10 + 45 = 55.
© Truhlarstvi jablonec

 

Pokud se vám tato matematická hádanka líbila, můžete ji sdílet se svými přáteli.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.