Home » IQ test: detektivní práce s matematickým nádechem! Vyřešte problém a dokažte, že váš mozek je chytrý.

IQ test: detektivní práce s matematickým nádechem! Vyřešte problém a dokažte, že váš mozek je chytrý.

Cílem tohoto testu je vyřešit matematickou rovnici. Abyste prošli, musíte najít správnou odpověď. Nebude to zdaleka jednoduché. Mnozí vyzyvatelé se s tím potýkali. Abyste měli co největší šanci na úspěch, musíte se maximálně soustředit. Musíte být také vytrvalí a trpěliví. Řešení bude těžké najít, ale snaha o jeho nalezení je skvělým cvičením pro mozek.

Test IQ spočívá v pochopení logické souvislosti a matematického vztahu mezi 3 rovnicemi. Musíte určit číslo odpovídající každé číslici a získat tak konečný výsledek. Proveďte svůj malý výpočet a podívejte se níže, zda jste to pochopili správně.

Rovnice 1

Tento první vztah je snadno pochopitelný. Máte 3 stejné rtěnky, jejichž součet je 30. Vydělte 30 třemi a získáte hodnotu 10 za rtěnku.

Rovnice 2

V této rovnici máte 1 rtěnku přidanou ke 2 kompaktům s make-upem. Již víme, že hodnota rtěnky je 10 a odpověď na úlohu je 20. Odečtením těchto dvou hodnot získáme 10, což je hodnota 2 kompaktů. Vydělením 10 dvěma pak získáme hodnotu každého kompaktu, která je 5.

Přečtěte si také  Objevte recept na sicilské arancini, lahodné plněné rýžové kuličky.

Rovnice 3

Podle stejného principu řešení se od prvku, jehož hodnota je známá, v tomto případě kompaktního, tedy 5, odečte součet rovnice, který je 9. Tím získáme zbytek 4, což je součet 2 párů laků na nehty. Vydělením 4 číslem 2 získáme 2, což je hodnota jednoho páru laků na nehty.

Rovnice 4

Na základě této poslední rovnice získáme konečnou odpověď na test IQ. Jednoduše nahraďte hodnoty jednotlivých piktogramů a proveďte operaci. Dávejte pozor na prioritu značek, abyste se nezmýlili.

Například kompaktní make-up má hodnotu 5, zatímco rtěnka 10. U laku na nehty se přesvědčte, že je k dispozici pouze jedna lahvička. Vydělte tedy 2 (hodnotu páru laků na nehty) číslem 2 a dostanete 1. V poslední rovnici použijete číslo 1.

Nahraďte tedy každý symbol odpovídajícím číslem a proveďte operaci, přičemž dbejte na to, abyste začali násobením. Takže máte: 5 + 1 * 10. Vynásobíte 1 * 10 a pak k tomu přičtete 5. Obvykle jich dostanete 15. Pokud jste našli tuto odpověď, pak vám gratulujeme, protože jste prošli IQ testem.

Přečtěte si také  Dnes 27. srpna 2023 budou muset tato tři znamení přenášet hory!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.