Home » Hlístice zelí: 4 postupy, jak se jí rychle zbavit.

Hlístice zelí: 4 postupy, jak se jí rychle zbavit.

Při práci na zahradě se může objevit několik drobných nepříjemností: jednou z nejčastějších je hlodavec zelný. Zahrádkáři dobře vědí, jakou spoušť způsobuje, a proto je nezbytné najít způsob, jak se tohoto hmyzu zbavit.

Naštěstí existuje několik triků, jak se zelí rychle zbavit. V tomto článku vám představíme 4 účinné postupy, jak se zelí zbavit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uchida Atom (@atombizarre)

Co je to moucha zelná?

Bejlomorka kapustová je hmyz z čeledi bejlomorkovitých, který napadá zelí a všechny druhy brukvovité zeleniny. Měří asi 1 cm a má podobu bílého nebo nažloutlého motýla s černými vzory na křídlech.

Larvy jsou zelené a živí se mladými listy, čímž způsobují značné škody na plodinách. Mohou také způsobit zažívací potíže u lidí, kteří napadenou zeleninu konzumují.

Jak mohu zabránit výskytu bejlomorky kapustové?

Abyste zabránili výskytu bejlomorky kapustové, je důležité zajistit, aby rostliny byly zdravé a dobře udržované. To znamená pravidelně je hnojit vhodnými hnojivy, správně je zalévat a správně je prořezávat.

Přečtěte si také  Chyby, které zaručeně způsobí úhyn vašich pokojových rostlin!

Doporučuje se také pravidelně sledovat kvalitu půdy, aby bylo možné odhalit případné anomálie a přijmout příslušná opatření. Další účinnou metodou prevence červa zelného je použití specifických insekticidů, které zahubí larvy dříve, než se stihnou vyvinout.

Lze také použít feromonové pasti, které přilákají dospělce a zabrání jim v kladení vajíček. A konečně, preventivním opatřením, které může pomoci omezit invazi kapustových červců, je používání ochranné tkaniny na plodiny.

Jaké jsou dostupné způsoby léčby, které vás zbaví bílého zelí?

Existuje několik způsobů, jak se zelí zbavit, z nichž některé jsou přírodní. Na druhou stranu je většinou nutné chemické ošetření. Většina chemických postřiků obsahuje insekticidy a fungicidy.

Ošetření je třeba aplikovat několikrát, aby bylo dosaženo optimální účinnosti. Zde je seznam běžně používaných chemických ošetření:

  • Karbamátové a pyrethrinové insekticidy.
  • Insekticidy na bázi pyrethrinů a minerálních olejů.
  • fungicidy na bázi sulfátů a thiofanátů.
  • Fungicidy na bázi kaptanu a chlorothalonilu.
Přečtěte si také  Zahradní mulčování: všechny naše tipy a triky, jak to udělat dobře

S těmito přípravky je třeba zacházet opatrně, protože při nesprávném použití mohou být škodlivé pro člověka a životní prostředí. Při aplikaci těchto přípravků je proto třeba používat vhodné rukavice a masky.

Jaké jsou další způsoby, jak se zelí zbavit?

Bělásek zelný je druh motýla, který napadá zeleninu, jako je zelí a brokolice. Zbavit se tohoto druhu je velmi obtížné a existuje řada způsobů, jak se o to pokusit. Prvním řešením je pravidelná kontrola plodin za účelem identifikace a eliminace larev a vajíček běláska zelného.

Po jejich identifikaci je lze zlikvidovat ručně nebo pomocí insekticidního přípravku. Je důležité být ostražitý, protože tito škůdci se mohou velmi rychle množit.

K odchytu samců motýlů lze také použít feromonové pasti, které sníží populaci za méně než 10 dní. V neposlední řadě lze v blízkosti plodin vysadit určité aromatické rostliny, které hmyz udrží na uzdě.

Přečtěte si také  Jak postavit budku pro včely samotářky?

Problémy s červcem kapustovým mohou být pro zahrádkáře výzvou, ale s dobrou znalostí ošetření, které je třeba použít, je možné se tohoto škůdce rychle a účinně zbavit. Budete-li se řídit výše uvedenými praktickými radami a tipy, budete schopni ochránit a udržet svou zahradu zdravou.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.