Home » Domácí tipy, díky kterým budou vaše boty bílé jako nové!

Domácí tipy, díky kterým budou vaše boty bílé jako nové!

Chcete, aby vaše boty byly opět bílé a lesklé? Pak jste na správném místě!

V tomto článku bych se ráda věnovala několika domácím tipům, které dodají vašim botám nový život. S trochou péče a pozornosti můžete mít boty, které budou opět vypadat jako nové. Tak na co ještě čekáte? Jdeme na to !

Tradiční způsob leštění bot

Tradiční způsob leštění bot je velmi jednoduchý a nevyžaduje použití drahého leštidla. Vše, co potřebujete, je kartáč na boty, hadřík, papírová utěrka a trochu krému na boty, aby se vaše boty leskly a zářily.

Nejprve je důležité boty důkladně očistit kartáčem na boty a vlhkým hadříkem.

Poté krouživými pohyby naneste na boty krém na boty a nechte jej několik minut zaschnout. Jakmile je krém na boty suchý, vyleštěte botu papírovou utěrkou, dokud nebude lesklá a hladká.

Pokud si přejete, můžete krok leštění několikrát zopakovat. Vaše boty jsou nyní jako nové!

Přečtěte si také  IQ test: Najděte 6 rozdílů za méně než 5 sekund: úkol splnilo pouze 1 %.

Připravte si směs, která dodá vašim botám nový lesk

Nejúčinnější směs na leštění bot je velmi jednoduchá na přípravu. Budete potřebovat směs bělidla, vody a jedlé sody.

Začněte zředěním bělidla v 1 litru vody, poté přidejte lžíci jedlé sody a vše smíchejte. Získáte tak velmi účinný přípravek na čištění skvrn a obnovení lesku bot.

Je důležité si uvědomit, že tato směs není vhodná pro všechny typy materiálů. Před jejím použitím zkontrolujte, zda povrch bot není vyroben z kůže, semiše nebo semiše.

V takovém případě zvolte raději měkký hadřík navlhčený roztokem určeným speciálně pro tyto materiály.

Návod k použití směsi krok za krokem

Po přípravě směsi a získání hladké a rovnoměrné struktury je čas na čištění bot. Začněte tím, že je jemně vykartáčujete štětinovým nebo měkkým kartáčem, abyste odstranili všechny stopy nečistot a prachu.

Poté směs naneste na boty měkkým čistým hadříkem. Jemně boty masírujte, aby se přípravek rovnoměrně rozprostřel, a zaměřte se na poškozená a opotřebovaná místa.

Přečtěte si také  Znamení zvěrokruhu s největší pravděpodobností zbohatnou!

Nechte směs působit několik minut a poté ji opláchněte čistou vodou. K odstranění přebytečného přípravku můžete použít také dřevěnou tyčinku. Po dokončení boty důkladně osušte měkkým čistým hadříkem.

Chcete-li nakonec dodat botám nový lesk, naneste na povrch obuvi malé množství leštidla na kůži pomocí měkkého, čistého hadříku. Dalším suchým hadříkem boty vyleštěte, dokud se nebudou lesknout. Zde je několik dalších tipů:

  • Používejte specifické přípravky na kůži, protože jsou pro ni vhodnější.
  • Nepoužívejte abrazivní přípravky, protože mohou kůži poškodit.
  • Používejte štětinový kartáč nebo kartáč s měkkými štětinami, protože jsou velmi jemné a nepoškodí boty.
  • Boty pravidelně čistěte, protože tak budou udržované a lesklé.

Tipy, jak udržet boty bílé

Je důležité si uvědomit, že abyste udrželi boty bílé, měli byste je pravidelně čistit. K tomu je vhodné používat měkký kartáč a utěrku z mikrovlákna.

Boty drhněte směsí vody a speciálního čisticího prostředku na bílou obuv. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z kůže, použijte přípravek určený speciálně pro kůži.

Přečtěte si také  Jaká jsou 3 nejupřímnější znamení?

Po skončení čištění a leštění obuvi se ujistěte, že je před uložením zcela suchá. V opačném případě by mohlo dojít k jejich poškození.

Pokud jsou na botách odolné skvrny nebo špína, doporučujeme použít speciální čisticí prostředek, aby nedošlo k poškození povrchu obuvi.

Důležitá je také pravidelná péče a údržba obuvi, aby zůstala lesklá a bílá. Každých šest měsíců můžete použít další ochrannou vrstvu impregnačního spreje, abyste zajistili odolnost a nepromokavost obuvi.

Domácí tipy jsou skvělou alternativou, jak získat boty opět bílé. Díky těmto jednoduchým metodám ušetříte čas i peníze a budete se moci těšit z bot jako nových. Tak už déle nečekejte a vyzkoušejte je!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.