Home » Dokažte, že jste skutečný matematický génius, a najděte chybějící číslo za méně než 35 sekund!

Dokažte, že jste skutečný matematický génius, a najděte chybějící číslo za méně než 35 sekund!

Pokud si myslíte, že máte hlavu génia, přijďte rozluštit hádanku dne. Udělejte si pohodlí a dejte nám najevo, že jste zázračný matematický logik.

Na první pohled se zdá, že test je bez příčky. Ale není tomu tak, protože kromě toho, že musíte prokázat, že jste chytří, musíte také dokázat, že jste hádanku vyřešili dříve, než vypršel čas.

Jak tento matematický test vyřešíte?

Nejprve musíte vědět, že existují tři trojúhelníky s čísly na každé straně.

© Truhlarstvi jablonec

 

Budete analyzovat význam jednotlivých čísel a pokusíte se najít chybějící číslo.

Buďte opatrní, nesmíte spěchat. Věnujte několik vteřin tomu, abyste si spojili jednotlivá čísla, a řešení byste měli získat do 35 vteřin.

Proč dělat tuto matematickou výzvu?

Podle vědeckých studií jsou logické hry velmi prospěšné pro pohodu těla a mozku. Zaprvé pomáhají tělu věnovat pozornost detailům, zklidnit se a získat zpět svůj zen.

Přečtěte si také  Matematická výzva: otestujte své IQ přesunutím jedné zápalky!

A za druhé stimulují kognitivní funkce mozku a umožňují tak bezkonkurenční logické uvažování. Tento typ výzev je zkrátka skvělou zábavou a obohacujícím zážitkem.

Výsledek: Zde je chybějící číslo na obrázku

Pro nalezení správného řešení této hry je nezbytně nutné objevit logické vztahy mezi čísly. Nenechte se mýlit, nejedná se o jednoduchý výpočet.

Vaše myšlení a analytické schopnosti jsou zde také podrobeny zkoušce. Právě o to ve hře jde. Nyní přejděme k jádru věci. Našli jste číslo pro výsledek této úlohy?

S potěšením vám oznamujeme, že číslo je 74.

Je to proto, že existuje logika výpočtu, která je nutně stejná pro každý výklad této hry.

Tato logika říká, že počet spodních číslic každého trojúhelníku je součtem čtverců horních čísel. Takže: 3² + 9² = 90, 4² + 2² = 20, a proto 5² + 7² = 74.

Přečtěte si také  Matematická výzva: Otestujte své IQ vyřešením této hádanky, kterou dokáže vyřešit pouze 10 % dospělých.
© Truhlarstvi jablonec

 

Decifrare il numero esatto in meno di 35 secondi non è stato facile per tutti. Tuttavia, coloro che sono riusciti a farlo senza difficoltà sono dei geni e meritano tutti i nostri applausi. Per gli altri, non scoraggiatevi.

Provate ogni giorno altri giochi di logica e otterrete buoni risultati in poco tempo.

Non dimenticate di condividere questo interessante gioco sui social network con i vostri amici. Inoltre, è una sfida che genera scambi e commenti interessanti.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.