Home » Co zasadit v květnu na zeleninové zahradě?

Co zasadit v květnu na zeleninové zahradě?

La primavera è arrivata ed è tempo di darsi da fare nell’orto! A maggio, i giardinieri possono approfittare del bel tempo per iniziare a piantare gustosi ortaggi ed erbe aromatiche.

In questo articolo vi diamo alcuni consigli su quali varietà piantare nell’orto a maggio.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Lenka Rudolfová (@milenda89)

Jakou zeleninu sázet v květnu?

Květen je ideální měsíc pro pěstování zeleniny! Je čas zaplnit zeleninovou zahrádku odrůdami, které vnesou do vaší kuchyně barvy a chutě.

Pro milovníky zahradničení je to velmi příhodné období, protože je to sezóna pro pěstování kořenové zeleniny, salátů, jedlých květin a mnoha dalších.

Pro začátek je vhodné vysadit kořenovou zeleninu, jako jsou ředkvičky, tuřín a mrkev. Tato zelenina je nenáročná na údržbu a rychle se urodí.

Můžete také vysadit různé druhy salátů, například rukolu, kapustu nebo řeřichu. Rajčata jsou skvělou volbou pro chutné jídlo s příchutí. V kuchyni nesmí chybět ani bylinky!

Přečtěte si také  Tato 4 astrologická znamení jsou ve zvěrokruhu nejdůvěřivější!

Výsadba oregana, tymiánu nebo rozmarýnu je skvělým způsobem, jak dodat pokrmům chuť.

Jaké ovoce bych měl v květnu zasadit?

Květen je vhodnou dobou pro výsev nebo výsadbu ovoce. Mezi ovoce, které lze v květnu sázet, patří jahody, kiwi, maliny, černý a červený rybíz, ostružiny, třešně a pór.

Výsadbu a výsev je třeba provádět na dobře exponovaném místě, ideálně na slunném místě chráněném před silnými větry.

Pro dobrý růst ovoce je nutná bohatá, hluboká a dobře propustná půda. Po výsadbě je důležité je pravidelně zalévat, zejména v období sucha. Mladé rostliny je třeba pravidelně kontrolovat z hlediska výskytu škůdců a chorob.

Tipy pro zahradničení v květnu

Květen je přechodným měsícem mezi jarem a létem a je čas připravit zahradu na teplejší období.
Abyste měli krásnou zahradu, je důležité mít vše dobře zorganizované a sázet ve správný čas. Zde je několik tipů, jak si zahradničení v květnu užít:

  • Chraňte mladé rostliny: Je důležité chránit mladé rostliny před chladem a nepřízní počasí. Myslete na to, že zeleninu a rostliny zakryjete plachtami nebo mulčem.
  • Zalévání: V květnu může být velmi suché počasí. Dbejte na pravidelné zalévání rostlin, aby se mohly rozvíjet.
  • Stříhání a údržba: Toto období je ideální pro stříhání keřů, růží a živých plotů. Po dokončení nezapomeňte odstranit plevel a odumřelé listy.
  • Výsadba: toto je ideální doba pro výsadbu zeleniny, ovoce a květin. Rajčata, papriky, cukety, okurky a fazole jsou ideální pro výsadbu v květnu.
Přečtěte si také  Logický test: Která nádrž bude plná dříve? Na odpověď máte méně než 60 sekund

Budete-li se řídit těmito radami, budete připraveni užívat si zahradu v teplém období. Nezapomeňte, že klíčem ke krásné zahradě je výsadba ve správný čas!</p

Kdy je nejvhodnější doba pro výsadbu v květnu?

V květnu se zahrada probouzí a je možné vysadit spoustu rostlin. Pro dosažení uspokojivých výsledků je však důležité dodržet určité období. Nejlepší dobou pro výsadbu v květnu je druhá polovina roku.

Je to proto, že teploty jsou vyšší a půda se začíná zahřívat. Rostliny tak mají lepší šanci se aklimatizovat a být zdravé.

Kromě toho jsou noční mrazíky méně časté a lze se jim vyhnout. Kromě toho většina srážek spadla před tímto obdobím, což znamená, že zeleninu a ovoce, které chcete zasadit, můžete dobře zalévat. Nezapomeňte, že je důležité udržovat půdu vlhkou.

Jakmile nastane druhých čtrnáct dní, můžete začít s výsadbou zeleniny a ovoce bez obav z ranních mrazíků.

Přečtěte si také  Vydejte se na mystickou cestu vesmírem: Tarotová zjevení a předpovědi na 06. září 2023

Nezapomeňte, že zahradničení vyžaduje trpělivost a péči, abyste dosáhli uspokojivých výsledků a trvalé úrody.

Jak jsme viděli, v květnu je možné na zeleninové zahradě vysadit velké množství ovoce a zeleniny. Můžete vysadit mnoho druhů: cukety, fazole, ředkvičky, rajčata, okurky, mangold, papriky….

Seznam je dlouhý a velmi přínosný. Stačí se podívat, co na vaší zahradě roste nejlépe, a vybrat si odrůdy, které vám nejvíce vyhovují. S trochou úsilí a trpělivosti budete odměněni obrovským množstvím výživné a chutné čerstvé zeleniny!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.