Home » Chyby, které zaručeně způsobí úhyn vašich pokojových rostlin!

Chyby, které zaručeně způsobí úhyn vašich pokojových rostlin!

Pokojové rostliny mohou vašemu domovu dodat atmosféru a barvy, ale pokud se o ně nebudete pečlivě starat, můžete je nechtěně zahubit.

Naštěstí se dodržováním několika jednoduchých rad můžete vyhnout fatálním chybám, které by je mohly zahubit. V tomto článku se s vámi podělíme o několik tipů, jak pečovat o pokojové rostliny a vyhnout se těmto fatálním chybám.

Příliš časté zalévání

Příliš časté zalévání rostlin je jednou z nejčastějších chyb začínajících zahradníků. Příliš mnoho vody může rostlinám způsobit problémy s kořeny a mít negativní důsledky pro jejich zdraví.

Kořeny hnijí, pokud jsou neustále mokré, a v důsledku toho již nemohou přijímat živiny potřebné pro růst a kvetení. Jedním z řešení je instalace automatického zavlažovacího systému, který zalévá v pravidelných intervalech, nikoli každý den nebo několikrát denně. Důležité je také pravidelně kontrolovat, zda je půda stále vlhká, či nikoli.

Přečtěte si také  Střídání plodin v zeleninové zahradě, jak to funguje

Nevhodné hnojivo

Když chcete pěstovat rostlinu, je nutné jí dávat hnojivo vhodné pro její potřeby. Příliš mnoho nebo příliš málo hnojiva může rostlinu vážně poškodit. Proto je velmi důležité znát různé druhy a dávky hnojiv, které je třeba používat. Chyba může způsobit různý stupeň poškození v závislosti na druhu rostliny a její citlivosti.

Příliš mnoho hnojiv může vést k hromadění minerálních solí v půdě, které mohou poškodit kořeny a listy. Navíc pokud rostlina dostává příliš mnoho dusíku, může vytvářet více zelené hmoty, ale žádné květy ani plody. Správnou dávku hnojiva naleznete na obalu výrobku nebo u zahradního specialisty.

Nedostatek světla

Nedostatek světla je hlavním faktorem, který může vést k poškození rostlin. Pokud rostliny nemají dostatek světla, nejsou schopny produkovat organické sloučeniny, které potřebují k růstu a přežití.

V důsledku toho pravděpodobně rychle odumřou. Požadavky rostlin na světlo se liší podle jejich druhů. Některé jsou lépe přizpůsobeny tmavým podmínkám, zatímco jiné potřebují světlejší prostředí. Proto je důležité vybrat rostliny, které jsou vhodné pro vaši lokalitu a dostupné světlo.

Přečtěte si také  Jak rozdělit pažitku, abyste měli v zeleninové zahrádce nekonečné množství pažitky a měli velmi přísné rostliny?

Aby rostliny netrpěly nedostatkem světla, je důležité zajistit jim dostatek přirozeného i umělého světla. Například rostliny, které mají rády stinná místa, nepotřebují tolik světla jako ty, které mají rády světlejší místa. Abyste rostlinám zajistili dostatek přirozeného světla, můžete :

  • Umístěte rostliny v blízkosti oken nebo zdrojů přirozeného světla.
  • Pravidelně roztahujte závěsy, aby se k rostlinám dostaly sluneční paprsky.
  • Nepoužívejte žaluzie, které světlu brání.
  • Pokud je přirozené světlo nedostatečné, nainstalujte specializované lampy.

Špatné větrání

Dobré větrání je pro zdravé rostliny nezbytné. Pokud rostliny nemají dostatek vzduchu, jejich listy ochabují a žloutnou, protože trpí nedostatkem kyslíku. V důsledku toho mohou být zranitelnější vůči chorobám a škůdcům.

Nedostatek kyslíku navíc může vést k nedostatečné produkci živin a vitaminů. Abyste tomu předešli, je důležité zajistit rostlinám dostatek světla a čerstvého vzduchu pravidelným přemisťováním nebo umístěním v blízkosti otevřeného okna. Kromě toho mohou k udržení dostatečné cirkulace vzduchu přispět ventilátory.

Přečtěte si také  Jak skladovat a používat čerstvou mátu ze zeleninové zahrádky?

Zahradničení není tak snadné, jak se zdá, a může být dokonce skutečnou výzvou. Proto je důležité věnovat čas domácím úkolům a osvojit si základní tipy pro údržbu a péči o pokojové rostliny.

Vyvarujete-li se fatálních chyb uvedených v tomto článku, bude váš domov plný svěžích rostlin, které vás budou těšit po mnoho let.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.