Home » 6 krásných keřů s mělkými kořeny pro výsadbu na zahradě!

6 krásných keřů s mělkými kořeny pro výsadbu na zahradě!

Máte malou zahradu a hledáte keře k výsadbě? Pak už nehledejte! Připravili jsme pro vás 6 nejkrásnějších keřů, které můžete vysadit na své zahradě a které mají mělké kořeny.

Tyto keře jsou ideální pro malé plochy a dodají vaší zahradě další barevný nádech a kouzlo. Podívejte se na naše tipy, jak vybrat ten správný keř pro vaši zahradu, a naučte se, jak ho správně zasadit.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Ben Jones (@alifeinthetrees)

Výhody keřů s mělkými kořeny

Mělkokořenné keře jsou vynikající volbou pro vytvoření estetické a udržitelné zahrady. Snadno se udržují a jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, což z nich činí ideální volbu pro městské zahrady.

Mělkokořenné keře jsou navíc vhodné do chudých půd. Jejich kořeny se totiž rozprostírají povrchově a snadno přijímají vlhkost a minerální živiny z půdy.

Tím zlepšují biologický život půdy a poskytují rostlinám živiny. Keře s mělkými kořeny také poskytují ochranu proti půdní erozi, zejména ve svažitých zahradách.

Přečtěte si také  Vizuální test: Dokázali byste do 15 sekund najít číslo 87?

V neposlední řadě mohou vytvářet úkryty pro volně žijící živočichy, čímž poskytují zahradě větší biologickou rozmanitost a život.

Charakteristika 6 keřů, které je vhodné vysadit

Výsadba keřů může zkrášlit vaši zahradu a nabídnout rozmanitost barev a tvarů. Je však důležité vybrat keře s mělkými kořeny, které jsou vhodné pro vaši půdu a klima.

Například fotinie, kalina karlesie, kvetoucí keře, dřín mužský, forzýtie a magnólie jsou mělce kořenící keře, které se dobře přizpůsobí různým podmínkám.

Tyto rostliny jsou odolné vůči suchu a přizpůsobí se lehkým nebo organicky bohatým půdám. Většina odrůd je dostatečně odolná, aby přežila i v chladném zimním podnebí. Kromě toho mají tyto keře tendenci rychle růst a časem se množit.

Příprava půdy před výsadbou

Příprava půdy před výsadbou keřů s mělkými kořeny je zásadním krokem a vyžaduje zvláštní pozornost. Je důležité půdu dobře promíchat a zhutnit, aby keře měly optimální prostředí. Zde je několik tipů, které vám pomohou s přípravou půdy:

  • Přidáním kompostu nebo zeminy do květináčů dodáte půdě vlhkost a živiny.
  • Přidejte hnojivo, aby keře rychleji rostly.
  • Odstraňte veškerý plevel, který by mohl bránit růstu keřů.
  • Půdu promíchejte rýčem, abyste zlepšili její strukturu.
  • Půdu utužte, aby se nezakopávala pod kořeny keřů.
Přečtěte si také  Test osobnosti: Co vidíte jako první? Objevte svůj největší problém.

Jakmile je půda připravena, můžete začít s výsadbou keřů. Dbejte na to, abyste každý keř zasadili do vhodné hloubky, aby nedošlo k udušení kořenů.

Rovněž je třeba dodržet určitou vzdálenost mezi rostlinami, aby mohly správně růst a vyvíjet se.

Tipy pro údržbu a pěstování keřů

Údržba keřů s mělkými kořeny je poměrně snadný a velmi důležitý úkol. Pro zajištění jejich růstu je nejlepší je pravidelně zalévat a udržovat je v dobré vlhkosti.

Jednou ročně byste měli přidat hnojivo bohaté na dusík, které jim pomůže v růstu. Nezapomeňte také zastřihnout příliš dlouhé větve, abyste zajistili dobrý tvar a zdraví keře.

Nakonec mějte na paměti, že tyto druhy rostlin nevyžadují mnoho péče a pozornosti, ale údržba je pro jejich růst a krásu nezbytná.

Šest vznešených keřů uvedených v tomto článku je vynikající volbou pro výsadbu na zahradě, protože mají mělké kořeny, které by neměly mít vliv na základy budov nebo drenážní systémy.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Otestujte si své IQ přesunutím pouhého 1 zápasu!

Kromě toho jsou velmi odolné a snesou extrémní teploty a drsné povětrnostní podmínky. Tyto keře mohou vaší zahradě dodat barvu a život, stejně jako poskytnout dodatečnou ochranu a krásu.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Truhlarstvi-jablonec.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.